2024. szeptember 9., hétfő
TENISZ

Györe az elődöntőben!

Györe László drámai, három rövidítésben játszott meccsen győzte le tegnap a bosnyák Aldin Šetkićet az ortisei challenger negyeddöntőjében. Az első játszmában breaket váltottak, majd rövidítésre került sor, amelyben Györe a negyedik szettlabdát használta ki. A második játszmában Györe 5:4-es vezetésnél kihagyott két meccslabdát, majd rövidítésben maradt alul. A döntő játszmában Györe breaklabdákkal szembesült, a negyediket el is veszítette, de 3:5-nél visszavágott, és újra rövidítést játszottak, amelyben Györe magabiztosan nyerte meg a 3 óra 12 perces csatát. A zentai játékos a mai elődöntőben vagy a litván Ričardas Berankisszal, vagy a bosnyák Mirza Bašićtyal játszik.

A háromszoros címvédő és négyszeres bajnok Novak Đoković a japán Kej Nisikorival kezdi meg ma a londoni évzáró mestertorna versenyét. A világelső szerb a tornán egy csoportba került még a svájci Roger Federerrel és a cseh Tomáš Berdychhel, míg a másik négyest Andy Murray, Stan Wawrinka, Rafael Nadal és David Ferrer alkotják.

Berdychet és Nisikorit nem kell lebecsülni, Novak és Roger mégis elégedettek lehetnek, hisz esetleges második londoni meccsüket csak a döntőben vívhatják. A másik csoport sokkal kiegyensúlyozottabb, bárki továbbjuthat.

A mezőnyben csak két győztes található. Federer hat, Đoković négy ízben nyert, 2003 óta pedig rajtuk kívül csupán a már visszavonult David Nalbandian (2005-ben) és Nyikolaj Davigyenko (2009-ben) tudott címet szerezni. Az öröklistán Federer mögött Pete Sampras és Ivan Lendl következnek 5-5 győzelemmel, Ilie Năstase pedig 4 diadal révén Đokovićtyal osztja a negyedik helyet.

Novak és Nisikori ma 14 órakor nyitják az egyéni tornát, 20 órakor pedig Federer és Berdych játszanak a Stan Smithről elnevezett csoport első napján. Hétfőn indul a csatározás az Ilie Năstase csoportban, 14 órakor a Murray–Ferrer, 20 órakor pedig a Wawrinka–Nadal mérkőzés lesz műsoron.

Az egymás közötti mérlegnek ez esetben aligha van jelentősége, hisz Nadal elsősorban nincs kirobbanó formában, másrészt a mestertornán a múltban csak kétszer volt döntős, és 2010-ben Federertől, 2013-ban pedig Đokovićtól kapott ki. A statisztikai adatok kedvelőit azonban biztosan érdekli, hogy a múltban elért eredmények alapján miként fest az állás: Đoković–Federer 21:21, Đoković–Berdych 20:2, Đoković–Nisikori 4:2, Federer–Berdych 14:6, Federer–Nisikori 3:2, Nisikori–Berdych 3:1, Murray–Wawrinka 8:6, Nadal–Murray 15:6, Murray–Ferrer 11:6, Nadal–Wawrinka 13:3, Ferrer–Wawrinka 7:6, Nadal–Ferrer 23:6.

ORTISEI. – A challenger 2. fordulójában: Fucsovics–Arnaboldi 6:4, 6:4, negyeddöntő: Györe–Šetkić 7:6, 6:7, 7:6.

MARGARITA ISLAND. – A futures negyeddöntőjében: Krstin–Martinez 6:4, 6:2.

EL KANTAOUI. – A futures negyeddöntőjében: Milojević–Fermosell 6:0, 6:1.

SARM ES-SEJK. – A futures 2. fordulójában: Tepavac–Barros 6:2, 5:0 – feladás, negyeddöntő: Tepavac–Rodriguez 6:4, 6:2.

SCOTTSDALE. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Glushko–Jakšić 6:1, 6:3.

MINSZK. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Szabalenka–N. Stojanović 3:6, 7:6, 6:2.

CASABLANCA. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Klaffner–Radanović 6:4, 6:1.

ANTALYA. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Wagemaker–Bukta 6:3, 6:4.

STELLENBOSCH. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Huber–Totka 4:6, 6:2, 6:4.

BENICARLO. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Lukács–Boluda 7:6, 7:2, negyeddöntő: Carreras–Lukács 6:4, 5:7, 6:2.