2024. november 25., hétfő

Adománygyűjtés a rászorulóknak

A Segítő kéz – Jótékony emberek csoportja elnevezésű Facebook-csoport aktivistái várják a felajánlásokat a húsvéti ajándékcsomagokhoz

Javában készülnek a húsvéti ünnepekre a Segítő kéz – Jótékony emberek csoportja elnevezésű Facebook-csoport aktivistái, akik várják a jó szándékú emberek adományait annak érdekében, hogy minél több rászoruló gyermeknek tegyék szebbé a húsvéti ünnepeket. A csoport azzal a célkitűzéssel jött létre, hogy segítséget nyújtson a rászorulóknak. A működése azon alapszik, hogy a csoportban az adakozni vágyók felajánlják adományaikat, a rászorulók pedig jelzik, mire van szükségük.

A teljesen önerőből, mindenféle támogatás nélkül működő Segítő kéz – Jótékony emberek csoportja elnevezésű Facebook-csoportnak már több mint 4100 tagja van. Valamennyien olyan emberek, akik szeretnének segíteni másokon, akár apróságokkal, akár nagyobb adományokkal. Ennek köszönhetően a csoport az elmúlt alig több, mint egy év során sokaknak tudott örömet szerezni azok közül, akik valóban rászorulnak a segítségre.

– Egy évvel ezelőtt alakultunk. Láttuk a körülöttünk lévő embereket, akik sajnos igen gyakran nélkülöznek, nem tudnak olyan módon készülni az ünnepekre, ahogyan szeretnének, sokszor még egy sütemény megsütése is gondot okoz nekik. Így jött létre a csoport, amelynek egyre több tagja van, aminek köszönhetően a nagyobb ünnepekre sikerült kisebb élelmiszercsomagokat összeállítanunk a leginkább rászorulóknak. Mindig előnyben részesítjük a gyermekeiket egyedül nevelő szülőket, azokat, akik önhibájukon kívül munka nélkül maradtak, valamint azokat, akik idénymunkákból kénytelenek fenntartani családjukat. A Segítő kéz csoportnak most már több mint 4100 tagja van, akik közül természetesen nem mindenki aktív, de szerencsére sokan vannak, akik szívesen adakoznak, főként ruhaneműt és játékokat. Mikulásra és karácsonyra is gyűjtést szerveztünk, sokan hoztak csokoládét, szaloncukrot és más édességet, valamint gyümölcsöt, amit utána az összegyűjtött játékokkal együtt ajándékzacskókba raktunk, és átadtunk a gyermekeknek, ezáltal próbálva szebbé tenni számukra az ünnepeket – magyarázta Csicsai Szabó Ildikó, a csoport vezetője, majd hozzátette: – Az adományozást mindig igyekszünk fényképekkel is alátámasztani, ami miatt már meg is szóltak bennünket, mondván, nem kellene lefényképezni a rászorulókat, van elég bajuk anélkül is, viszont mi mindig megkérdezzük az érintetteket, hozzájárulnak-e a fotó készítéséhez, és mindig beleegyeznek, ugyanis az elkészült képeket kizárólag a csoportba töltjük fel, semmilyen más célra nem használjuk.

Kérdésünkre, tapasztalataik szerint mennyire nyitottak az emberek a segítségnyújtásra, Csicsai Szabó Ildikó elmondta, úgy látják, vannak, akik mindig szívesen segítenek, éppen ezért amint van nekik egy kis zacskónyi felesleges ruhájuk vagy élelmiszerük, amit esetleg felajánlhatnak másoknak, azonnal át is adják nekik. Úgy fogalmazott, lehet, hogy azok, akiknek több lehetőségük lenne az adakozásra, nem fordítanak figyelmet minderre, viszont azok, akik már megtapasztalták, milyen érzés, ha valakinek hiányt kell szenvednie valamiben, fontosnak tartják, hogy segítenek másokon.

– Segíteni nagyon jó. Amikor látjuk, hogy mennyire örülnek az ajándékoknak, könnybe lábad a szemünk. Fantasztikus érzés. Ráadásul az ember a mai világban soha sem tudja, mikor jut hasonló sorsra – fogalmazott Csicsai Szabó Ildikó, hozzátéve, azok, akik szeretnének bekapcsolódni a csoport munkájába, a Facebookon megtalálhatják a Segítő kéz, Vajdaság – Jótékony emberek csoportját, de személyesen is fordulhatnak hozzájuk, Zentán Csicsai Szabó Ildikóhoz, Adán Kiss Máriához vagy Rice Zitához, Magyarkanizsán Bús Rózsához és Bicskei Angélához, Szabadkán Deák Viktóriához, Csantavéren pedig Perc Mártához vagy Szabó Angélához.

A Segítő kéz csoport aktivistái továbbra is várják a felajánlásokat, amelyek segítségével mosolyt csalhatnak a rászorulók arcára, nemcsak az ünnepek idején, hanem az év minden szakában.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás