2024. augusztus 2., péntek

A szegediek nyerték a diáksportversenyt

Adán megtartották a 27. Puskás-kupát, amelyen öt anyaországi és határon túli középiskola tanulói versengtek öt sportágban

Az adai Műszaki Iskola szervezésében pénteken rendezték meg Adán a 27. Puskás-kupát, a Kárpát-medencei magyar szakközépiskolák sportversenyét, amelyen öt magyarországi, romániai és vajdasági iskola 170 diákja versenyzett egymással kispályás fociban, tekében, asztaliteniszben, sakkban és atlétikában. Az utóbbi sportágban 100, 400 és 1000 méteres síkfutásban és svédváltóban, valamint súlylökésben és távolugrásban. Az összesített eredmények alapján az egynapos versenyt a szegedi Gábor Dénes Gimnázium, Műszaki Szakközépiskola és Kollégium csapata nyerte meg, és vihette haza a győztesnek járó vándorserleget. A második helyen végzett a pécsi Széchenyi István Gimnázium és Szakközépiskola, az adai Műszaki Iskola csapata lett a harmadik, a negyedik helyezést a Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium érdemelte ki, és az ötödik helyen végzett a sepsiszentgyörgyi Puskás Tivadar Ipari Iskolacsoport csapata. Az ünnepélyes eredményhirdetésen Tóbiás József tartományi képviselő, Körtvélyesi Tícián, az adai sportközpont igazgatója és Miklós Nándor, a házigazda Műszaki Iskola igazgatója adta át a díjakat a versenyzőknek és a csapatoknak.

Mátyás Magdolna, az adai középiskola testnevelő tanára és a diáksportverseny fő szervezője közölte, hogy az idei Puskás-kupa jól sikerült, jó eredmények születtek, és a diákok, különösen a külföldiek elégedetten térhettek haza. Mint mondta, az adai Műszaki Iskola csapata összesítésben a harmadik helyen végzett, tekében az első helyen végeztek, asztaliteniszben és kispályás labdarúgásban megszerezték a második helyet, harmadikak lettek atlétikában és negyedikek sakkban. Mátyás Magdolna elmondta: a diákok számára fontos a versengés, hogy megmutassák, ki a jobb, de a Puskás-kupa nemcsak a versenyről szól, hanem a tanulók és a tanárok közötti barátkozásról is. A testnevelő tanár hozzátette, hogy a következő Puskás-kupát várhatóan az erdélyi Sepsiszentgyörgyön rendezik meg.