A topolyai Mezőgazdasági Iskola sajátos kivitelezésű sportcsarnokát 2003-ban építették, amikor Topolya volt a házigazdája a munkásolimpiának.
Korábban az iskola diákjai számára egy kisebb tornateremben tartották a tornaórákat, melyet később a húsipari és pékipari tanulók számára alakítottak át, és a gyakorlati oktatás céljait szolgálja. Szeptemberben azonban – alighogy megkezdődött a tanítás – egy este olyan vihar támadt, hogy a sajátos kivitelezésű sportcsarnok balon szerkezetét úgy megrongálta, hogy a létesítmény használhatatlanná vált. Tóth Tibor, az iskola igazgatója elmondta, hogy ezt követően kénytelenek voltak úgymond rögtönzött helyeken tartani a testnevelési órákat. Szerencsére hosszú volt az ősz és többnyire kedvező az időjárás is, így a tornaórák egy részét megtarthatták a fedetlen kézilabdapályán, illetve van az iskolában egy fitneszterem, amit szintén használnak a tornaórák során is. De testnevelési órákat tartottak a tóparton is, ahol különféle szereket állítottak fel már korábban a szabadidős sportokat űzők számára.
Az igazgató elmondta, hogy a topolyai önkormányzat közbenjárására a tartományi oktatási titkárság 5 millió dinár támogatást hagyott jóvá a sportcsarnok helyreállítására. A kivitelezőt versenypályázat útján választják majd ki. A kiírás megtörtént és most várják a jelentkezőket. Az iskolaigazgató bízik abban, hogy mihamarabb, ha az idén már nem is, de a következő év elején sikerül megjavítani a sportcsarnok megrongálódott balonszerkezetét, és ismét ott lehet majd tartani a testnevelési órákat.
Az igazgató arról is beszámolt, hogy az Mezőgazdasági Iskola szomszédságában elkészült diákotthont, a jövő év szeptemberéig, tehát a következő iskolaév kezdetéig sikerül felszerelni, bebútorozni, és birtokba vehetik a diákok. Elsősorban a Mezőgazdasági Iskolában tanulók érdeklődésére számítanak. Az iskolaigazgató elmondta ugyanis, hogy a diákjaik 80-85 százaléka utazik, és nagyon sokan vannak olyanok is, akik távolabbi településekről kénytelenek utazni, illetve már magánlakásokban laknak Topolyán. A diákotthon nagy előrelépés lesz abból a szempontból is, hogy a szülők ezeket a többnyire még kiskorú gyermeket nem szívesen hagyják egyedül, viszont a diákotthonban szakavatott nevelők gondjaira bízhatják őket.
Tóth Tibor igazgató végül azt is elárulta, hogy 1,2 millió dináros anyaországi támogatásból sikerült az oktatási intézményben egy konferenciatermet kialakítani, ahol majd különféle rendezvényeket szervezhetnek. Akár a tanárok, akár a diákok számára különféle rendezvények, összejövetelek helyszíne lehet, de a felnőttképzést is igények szerint ebben a helyiségben tudják majd megoldani, ha átadják rendeltetésének. A tantermek befogadóképessége korlátozott, általában 20–30 diákra tervezték, ugyanakkor jelenleg a tanári karban több mint hetvenen dolgoznak és nincs hol megszervezni a közös összejöveteleket. Ez a probléma most megoldódni látszik, ugyanis a Magyar Nemzeti Tanács hathatós segítségével, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. mintegy 3,2 millió forinttal támogatta a konferenciaterem megépítését.