Marko: Szerintem a drágítás indokolatlan, a csőrendszert nem jól építették meg, ezért sok a szivárgás, innen ered a nagy veszteség, amit a drágítással próbálnak pótolni. 61 négyzetméteres, limáni lakásban élek, a hideg és a meleg vízért összesen 1300 dinárt fizetek havonta. Ez túl sok. Úgy vélem, hogy a vízművek privatizációjából nem származna semmi jó.
Radomir: Hogyan is lehetne indokolt?! Akármikor drágítanak, mindig kitalálnak valamilyen bolondító mesét. Ugyan már! Sohasem indokolt a drágítás. Az ivóvíz drága Újvidéken, számunkra, nyugdíjasok számára túl drága. Senki sem tudhatja, mi történne, ha esetleg magánosítanák a Városi Vízműveket, fogalmam sincs, hogy jobb lenne-e.
Kaja: Számunkra, kevés pénzből tengődő nyugdíjasok számára semmiképp sem indokolt a drágítás, de ha már nem lehet enélkül, ám legyen! Nem hiszem, hogy Újvidéken drágábbak lennének a közműhálózati szolgálatatások, mint máshol, mindenhol ugyanolyan sokba kerülnek. Ha magánosítanák a vízműveket, egész biztosan még inkább megdrágulna az ivóvíz, de talán javulna a szolgáltatás.
Relja: Ha valóban beruházásokra költik a pénzt, akkor talán még indokolt is lehet a drágítás. A víz sokba kerül, de javítani kell az infrastruktúra minőségét. Ha ez drágítást jelent, akkor legyen! A vízműveket semmiképp sem szabad privatizálnunk. Alkalmunk volt látni, hogy az eddigi magánosítások miként zajlottak le. Kriminális! Mindannyiunk számára rossz lenne. A vízművek maradjanak csak szépen állami kézben! Ne felejtsük el, hogy létezik az állami kapitalizmus fogalma is! A fűtés, a szemétkihordás és az egyéb közműhálózati szolgáltatások díjszabásáról azt gondolom, hogy reális.
Katica: Úgy vélem, hogy az ekkora százalékarányú drágítás nem lehet indokolt. A Városi Vízművek szolgáltatásaival egyelőre elégedett vagyok, szerintem az újvidéki közműhálózati szolgáltatások díjszabása átlagos, nem mondanám, hogy eltúlzottan magas. A vízművek magánosításának kérdésében nem tudok állást foglalni.