A Háló Vajdasági Fejlesztési Alap nyolc másik vajdasági civil szervezettel együttműködési keretmegállapodást írt alá, melynek keretében a jövőben a Háló és partnerszervezetei szorosan együttműködnek, közösen terveznek és projektekben vesznek részt, valamint együttesen lépnek fel a vajdasági fejlesztési feladatok terén.
Bunford Tivadar, az alap elnöke örömét fejezte ki, hogy sor kerülhetett erre a megállapodásra, hiszen bár már két éve működnek, eddig igen kevés támogatást kaptak, s csak most tudják azokat az elképzeléseket megvalósítani, melyek a vajdasági magyarságot érintik.
– A magyarországi Bethlen Gábor Alapon keresztül a támogatás kérdése megoldódott, ezért is van lehetőségünk olyan civil szervezetek mellé állni, segíteni a projektjeiket, vagy a sajátjainkhoz az ő segítségüket kérni, összhangba hozni azoknak a civil szervezeteknek a tevékenységét, amelyek hozzánk csatlakoztak, akikkel közösen a vajdasági magyar embert itt tarthatjuk. Tevékenységünket szeretnénk kiterjeszteni a Kárpát-medence magyar lakta vidékeire is, illetve más szervezetekkel is szeretnénk együttműködni, s összehozni őket a délvidéki szervezetekkel – mondta Bunford.
Molnár Verona, a Háló szakmai koordinátora még hozzátette, a keretmegállapodás sok dologra ad lehetőséget, s a partnerektől függ, mennyire szeretnék azt kihasználni, de mindenképpen hosszú távra kellene szólnia. Mint rámutatott, mindenképpen módjuk lesz a közös érdekérvényesítésre, de nagyon fontos, hogy a partnerek is kezdeményezzenek, s közösen kellene kidolgozni a jövő évi stratégiát is, hogy ez a hálózati együttműködés valóban jó legyen.
– Úgy képzeltük el, hogy az együttműködés nemcsak a Hálóval, hanem egymás között is megvalósul, a jövőben pedig a csoport bővülni fog. Első körben azért ezekkel a civil szervezetekkel kezdjük meg az együttműködést, mert az eddigi teljesítmény, a szervezet jelentősége és a földrajzi lefedettség ezt indokolja.
A nyolc civil szervezet megjelent képviselőinek mindegyike üdvözölte ezt a kezdeményezést, őszintének és nyitottnak titulálva a felkínált együttműködést, mely segíti a térség fejlesztését, vagy a támogatásnak köszönhetően a vállalkozások erősítését, melyek majd így az uniós alapoknál pályázhatnak további támogatásokra. Hangsúlyozták a partnerek tapasztaltságát, illetve új kezdést és új lehetőséget látnak ebben az együttműködésben, melynek során javíthatnak a vajdasági magyar közösség gazdasági és szociális helyzetén.