2024. szeptember 2., hétfő

Uroš Mišič szabadlábon

Csütörtök este szabadlábra helyezték Uroš Mišićet (24), a Crvena zvezda börtönviselt szurkolóját. A belgrádi első számú alapfokú bíróság vizsgálóbírája március 8-án 30 napos előzetes letartóztatásba helyezte Mišićet, de ma este kiengedték a vizsgálati fogságból, a továbbiakban szabadlábon védekezhet.

Mišićet azzal gyanúsítják, hogy részt vett a belgrádi Plastik szórakozóhelyen kitört verekedésben, amelyben súlyosan bántalmaztak két amerikai tengerészgyalogost, akik az Egyesült Államok belgrádi nagykövetségének biztonsági szolgálatánál teljesítettek szolgálatot.

Mišič vizsgálati fogságának a védelem ajánlatára vetettek véget, mert az amerikai tengerészgyalogosok egyszer sem jelentek meg a bíróságon, viszont a többi tanut kihallgatták - közölte Borivoje Borović, Mišič ügyvéde.

Szavai szerint a tanúk közül egyik sem tanúskodott Mišič ellen, így nincs ok vádat emelni a védence ellen. Borović hozzátette, a bíróság több alkalommal is beidézte a két tengerészgyalogost, de semmi visszajelezést sem kaptak.

Mint ismeretes, Mišić többszöri felszólítás és többnapos rejtőzködés után, ügyvédje kíséretében, március 7-én jelent meg a belgrádi rendőrségen, ugyanis a belügy szervek beidézték, hogy tegyen tanúvallomást egy fővárosi szórakozóhelyen történt verekedés ügyében.

Az ügyvéd korábbi nyilatkozata szerint védence félt feladni magát, majd hozzátette, hogy a szórakozóhelyen készült videofelvétel be fogja bizonyítani Mišić ártatlanságát. A rendőrség február 21-e óta kereste a Crvena zvezda börtönviselt szurkolóját. Mivel a drukker többszöri felszólításra sem jelent meg, a rendőrség gyanúsítottá minősítette Mišićet.

Mišićet egyébként, a tavalyi év végén meghozott amnesztiatörvénynek köszönhetően december 5-én helyezték szabadlábra, ugyanis 2007-ben egy égő fáklyával súlyosan megsebesítette a felbőszült szurkolók ellen intézkedő rendőrök egyikét, Nebojša Trajkovićot. Minősített emberölési kísérlet miatt első fokon 10 év szabadságvesztésre ítélték, majd a fellebbviteli bíróság megfelezte a büntetését. A testület indoklása szerint Mišić nem előre kitervelt módon kísérelte meg meggyilkolni a csendőrt, ezért hivatalos személy elleni támadás miatt mondott ki ellene elmarasztaló ítéletet, végül tavaly az amnesztiatörvénynek köszönhetően büntetésének letelte előtt fél évvel szabadult.