Gál Heddát különösebben nem kell bemutatni a zentaiaknak. Az észak-bácskai városban született, de Budapesten élő, illetve tevékenykedő énekesnő és irodalmár mindkét várost a saját otthonának érzi. Első verseskötete Ősanya címmel jelent meg, az elmúlt hétvégén pedig második, Röpkekilenc című verseskötetét népszerűsítve érkezett vissza Zentára.
A Városi Múzeumban péntek este megrendezett irodalmi esten Tóth Lívia, a Hét Nap főszerkesztő-helyettese beszélgetett vele. Hedda az est folyamán magáról vallva elmondta, hogy ő elsősorban édesanyának, másodsorban énekesnőnek, harmadsorban könyvtárosnak, s csak ezt követően tekinti magát irodalmárnak, ötödsorban pedig kertészmérnöknek, s furcsa számára, hogy írónak vagy költőnek titulálják, mert még nem érzi magát teljességében a kortárs irodalom részének. Hedda szerint amíg első verseskötete, az Ősanya, a szerelmes elhagyott nő önterápiája és egyfajta bosszúja volt, a Röpkekilenc viszont az első verseskötete folytatásaként egy kicsit más hangvitelű, s amíg az Ősanya kronológiai sorrendben elrendezett szövegeket tartalmaz, addig a most megjelent kötetében tematika szerint vannak besorolva az írások. A könyv tíz fejezetből áll, s ez az összes fejezet a YouTube-on hangoskönyvként is elérhetőek, fia, Fodor Martin zenei közreműködésével(www.youtube.com/playlist?list=PLOup0MV8NMWCelYfYSGRH4znaBoiuKJpt).n
Ahogyan Hedda fogalmazott: a könyvben női hangra íródott szövegek olvashatóak.
– Alapvetően önterápia, de ha rokonlelkekre találok az olvasóim között, az nagyon jó visszajelzés is, vagy az is nagyon jó visszajelzés, ha ezzel tovább billentek valakit egy problémán – ecsetelte, egyben hozzáfűzve azt, hogy nem titkol el semmit sem, s nincs mit megbánnia, sajnálnia. Fodor Martin egyébként gitárjátékával a zentai esten is közreműködött a könyv részleteinek a felolvasásai során, s jelen volt a könyv illusztrátora, Gál Zsófia is. A könyvből az írónő mellett Oláj Ibolya tolmácsolásában is hallhattunk részleteket. Hedda könyvét a 90. Budapesti Könyvhét keretében, június 16-án, vasárnap a Duna Korzón, a Vajdasági Kiadók kiállítóhelyénél is bemutatják.