2024. október 6., vasárnap

Drámai döntetlen

22. KÉZILABDA-VB – SVÉDORSZÁG

Szerbia férfi kézilabda-válogatottja 24:24-es döntetlent játszott Horvátországgal a Svédországban zajló világbajnokság C csoportjának 4. fordulójában, s ezzel bejutott a középdöntőbe.

Az első félidőben egyik csapat sem tudott egy gólnál nagyobb különbségre szert tenni, s a játékrész végén Veselin Vuković kiválasztottjai 13:12-es vezetéssel mentek pihenőre. A folytatásban a horvátok voltak a meggyőzőbbek, s sokáig őrizték az egy-két gólos vezetésüket. Egészen a 44. percig, amikor Szerbia egyenlített, s Stanić kapus szenzációs védéseinek köszönhetően az 55. percben Vujinék 24:22-re vezettek. A horvátok azonban bebizonyították, nem véletlenül lettek az előző vb-n ezüstérmesek: kevesebb mint egy perc leforgása alatt egyenlítettek. Négy másodperccel a vége előtt Balić lövését Stanić hárította.

C csoport, 4. forduló: Szerbia–Horvátország 24:24 (13:12), Dánia–Algéria 26:19, Ausztrália–Románia 14:29. A sorrend: 1. Dánia 8, 2. Horvátország 7, 3. Szerbia 5, 4. Algéria 2, 5. Románia 2, 6. Ausztrália 0 pont.

A csoport: Spanyolország-Egyiptom 31:18 , Franciaország-Németország 30:23, Tunézia-Bahrein 28:21. A sorrend: 1. Franciaország 8 pont (131-78), 2. Spanyolország 8 (111-82), 3. Németország 4, 4. Tunézia 2 (88-101), 5. Egyiptom 2 (89-112), 6. Bahrein 0 pont.

Izland továbbjuttatta Magyarországot

Habár sokáig úgy tűnt, hogy Magyarország ma este sorsdöntő mérkőzést játszik majd Ausztria ellen, amelynek a tétje a középdöntőbe jutás lesz, szerencsére ez nem következett be, ugyanis az izlandi válogatott végül, ha nehezen is, de nyert az osztrákok ellen, s így Magyarország függetlenül a mai találkozó végeredményétől, a világ 12 legjobb csapata között van.

Ausztria 16:11-re vezetett a félidőben az olimpiai ezüstérmes ellen, amely a második játékrész elején bebizonyította, hogy percek alatt képes a többgólos hátrányból előnyt kovácsolni.

Az argentin Juan Pablo Fernandez (labdával) öt próbálkozásból háromszor volt eredményes a svédek elleni mérkőzésen (fotó: Beta)

A D csoportban a vb eddigi legnagyobb meglepetését az argentinok szolgáltatták, akik az egész mérkőzésen magas szinten kézilabdáztak, és megérdemelt, ötgólos különbségű győzelmet arattak Svédország felett, úgy, hogy a házigazda kapusai Andersson 33, Asjöstrand pedig 40 százalékos teljesítménnyel dicsekedhetett. A dél-amerikaiak bizonyították, hogy kiváló csapatról van szó, amelyben nem az egyének, hanem az összeszokottság és az egy mindenkiért, mindenki egyért elv dominál, hiszen egyik játékosuk sem dobott négy gólnál többet, s összesen kilencen iratkoztak fel a góllövőlistára.

Eredmények, 4. forduló: Japán–Magyarország 24:28, Norvégia–Brazília 26:25, Ausztria–Izland 23:26. A sorrend: 1. Izland 8, 2. Magyarország 6 (116:103), 3. Norvégia 6 (117:107), 4. Ausztria 2 (114:116), 5. Japán 2 (108:129), 6. Brazília 0 pont.

D csoport, 4. forduló: Chile–Szlovákia 29:29, Koreai Köztársaság–Lengyelország 20:25, Svédország–Argentína 22:27. A sorrend: 1. Lengyelország 8, 2. Svédország 6, 3. Argentína 5, 4. Koreai K. 3, 5. Szlovákia 1, 6. Chile 1 pont.

A csütörtöki program

A csoport: Egyiptom–Bahrein (18.00), Németország–Tunézia (18.30), Franciaország–Spanyolország (20.45).

B csoport: Brazília–Japán (17.00), Izland–Norvégia (19.10), Ausztria–Magyarország (21.30, Sport1).

C csoport: Algéria–Ausztrália (18.00), Horvátország–Dánia (20.15), Szerbia–Románia (20.30, SZRTV2).

D csoport: Koreai K.–Szlovákia (16.15), Argentína–Chile (18.15), Lengyelország–Svédország (20.15).