2024. október 6., vasárnap

Számolgatást érő bravúr

22. KÉZILABDA-VB – SVÉDORSZÁG
Iváncsik Tamás a német Lars Kaufmannt próbálja megállítani (fotó: Beta/AP)

A magyar férfi válogatott hétfő este 27:25-re legyőzte Németországot az I. középdöntős csoport második fordulójában, s így óriási lépést tett azért, hogy a 7., olimpiai selejtezőt érő helyért játsszhasson, vagyis a csoport negyedik helyén végezzen.

Jól kezdte a magyar csapat a németek elleni mérkőzést, hiszen 3:0-ra és 4:1-re is vezetett, utána azonban 7:4 lett Németországnak. 8:5-ös német vezetésnél Ilyés és Iváncsik Gergő ziccert, Császár pedig hétméterest hibázott. Mocsai együttesében a kapus Fazekas tartotta a lelket, akinek a barvúrjai kellettek ahhoz, hogy a németek csak kétgólos előnyt szerezzenek a szünetre. A második játékrész 10. percében már 15:15 állt a kijelzőn, majd hosszú szünet után Magyarország átvette a vezetést. Mocsai kiválasztottjai többször is vezettek két góllal (19:17, 20:18, 21:19), ám a németek egyenlítettek, de szerencsére a vezetést nem tudták átvenni, s az utolsó hét percben a magyar csapat játékosai rácáfoltak azokra, akik a franciák utáni vereség után leírták az együttest.

A magyar csapat abban az esetben nem lesz negyedik, ha kedden Németország legyőzi Norvégiát, a magyar együttes kikap Spanyolországtól, a franciák pedig legyőzik Izlandot. Ha ennek a három meccsnek a kimenetele nem a leírtak szerint alakul, Magyarország a csoport negyedik helyén végez. Nem mellékes, hogy a spanyolok már bebiztosították az elődöntőbe jutást, s ha a hispánoknál a kapitány pihenteti a legjobbakat, akkor még a magyar pontszerzés is elképzelhető.

I. középdöntős csoport, 2. forduló: Spanyolország–Izland 32:24 (20:10), Magyarország–Németország 27:25 (10:12), Norvégia–Franciaország 26:31.

A sorrend: 1. Spanyolország 7, 2. Franciaország 7, 3. Izland 4 (109:107), 4. Magyarország 4 (103:117), 5. Németország 2, 6. Norvégia 0 pont.