2024. október 6., vasárnap

Oktatott a vb-ezüstérmes

LABDARÚGÁS –2012-ES EB-SELEJTEZŐK – Magyarország–Hollandia 0:4 – Szerbia 2:1-re nyert Észak-Írország ellen

Magyarország labdarúgó-válogatottja súlyos, 4:0-s vereséget szenvedett Hollandia ellen a 2012-es Európa-bajnokság selejtezőjének mérkőzésén, melyet péntek este a budapesti Puskás Ferenc Stadionban rendeztek meg. A hollandok az első félidőben Van der Vaart és Affelay góljaival kétgólos előnyre tettek szert, a második félidőben pedig Kuyt és Van Persie is feliratkozott a góllövőlistára.

Észak-Írország együttese Belgrádban McAuley 40. percben lőtt góljával vezetést szerzett Szerbia ellen, azonban az előnyt csak a 65. percig sikerült megőriznie, amikor Pantelić egyenlített, kilenc perccel később pedig Vladimir Petrović választottjainak Tošić találatával sikerült megfordítaniuk az eredményt.

2012-es Eb-selejtező, C csoport: Szerbia–Észak-Írország 2:1 (Pantelić 65., Tošić 74., ill. McAuley 40.), Szlovénia–Olaszország 0:1.

A sorrend: 1. Olaszország 5 mérkőzés/13 pont, 2. Szerbia 5/7, 3. Szlovénia 5/7, 4. Észtország 4/6, 5. Észak-Írország 4/5, 6. Feröer-szigetek 5/1.

A következő forduló (március 29-én): Észtország–Szerbia, Észak-Írország–Szlovénia.

E csoport: Magyarország–Hollandia 0:4 (Van der Vaart 8., Affelay 45., Kuyt 54., Van Persie 62.).

A sorrend: 1. Hollandia 15, 2. Magyarország 9, 3. Svédország 6, 4. Moldova 6, 5. Finnország 3, 6. San Marino 0 pont.

A következő forduló (március 29-én): Svédország–Moldova, Hollandia–Magyarország.