2024. október 6., vasárnap

Sima zentai győzelem

ASZTALITENISZ

Gyurcsik Aliz magabiztosan nyerte meg a Márkus Katalin elleni mérkőzését (Fotó: Gergely József)

A Zenta női csapata nyerte meg a női Szuperliga rangadóját, miután saját közönsége előtt 3:0-ra nyert a táblázat harmadik helyén álló Topolya ellen. A zentaiak közül Makszuti Anetta és Tóth Éva is elveszítette az első játszmát, utána azonban mindketten megnyerték a mérkőzést Fenyvesi Anna Zsófia, illetve Truzsinszki Viktória ellen. A harmadik mérkőzésen Gyurcsik Aliz is bizonytalankodott az első szettben, amelyet végül 11:9-re nyert meg, utána azonban magabiztosan győzte le Márkus Katalint. Ezzel a győzelemmel a Zenta 14 forduló után továbbra is veretlenül áll az első helyen.

A hétvégén a férfiligában mind a tíz csapat asztalhoz áll, míg a nőknél csak három mérkőzést rendeznek az ötből. A forduló legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésére Versecen kerül sor, ahol a város nevét viselő csapat az újvidéki Novi Sadot fogadja. Mivel a két csapatnak hasonló a sorsolása az utolsó három fordulóban, amelyik együttes megnyeri a találkozót, minden valószínűséggel az lesz az első helyezett együttes ellenfele a rájátszás elődöntőjében.

A férfiaknál a Partizan – amennyiben a legerősebb felállításában játszik – még felkapaszkodhat az utolsó vonatra, hogy megszerezze a negyedik helyet, s bejusson a playoffba, ehhez azonban az kell, hogy idegenben győzzék le a legkomolyabb bajnokesélyesnek számító nagybecskereki Banatot.

A hétvégi program, férfiak: Versec–Kikinda (szombat, 18 óra), Faks–Vojvodina (vasárnap, 14 óra), IMT–Spartacus (szombat, 18 óra), Banat–Partizan (szombat, 18 óra), Stenes–C. zvezda (szombat, 18 óra).

A sorrend: 1. Banat 27, 2. Spartacus 25, 3. C. zvezda 25, 4. Versec 22, 5. Partizan 21, 6. Stenes 20, 7. Kikinda 19, 8. IMT 19, 9. Faks 18, 10. Vojvodina 14 pont.

Nők: Versec–Novi Sad (szombat, 14 óra), Dunacséb–Zenta (vasárnap, 11 óra), Vojvodina–Flip (vasárnap, 11 óra), Topolya–Csóka – elhalasztották, a Smederevo–Obilić találkozót március 29-én játsszák.

A sorrend: 1. Zenta 28, 2. Csóka 27, 3. Topolya 24, 4. Novi Sad 21, 5. Versec 21, 6. Flip 19, 7. Dunacséb 18, 8. Obilić 18, 9. Vojvodina 17, 10. Smederevo 16 pont.

A 14. forduló utólag lejátszott mérkőzésein: Zenta–Topolya 3:0 (Makszuti–Fenyvesi 3:1, Tóth–Truzsinszki3:1, Gyurcsik–Márkus 3:0), Obilić–Vojvodina 1:3 (K. Golić–Ilić 3:1, Vignjević–Barna 1:3, Mendergiš–Krsmanović 1:3, K. Golić–Barna 2:3).