2024. október 6., vasárnap

Dráma Belgrádban, meglepetés Nagybecskereken

ASZTALITENISZ

A szerbiai férfi Szuperliga 15. fordulójának legizgalmasabb mérkőzésére Belgrádban került sor, ahol az IMT két fiatal játékosa, Igor Damjanović és Robert Fišer kiváló napot fogtak ki, s eddig életük egyik legjobb játékát produkálva az előbbi Pető Zoltánt, az utóbbi pedig Lorencio Lupulescut győzte le, s így a három egyéni után az IMT 2:1-re vezetett a második helyen áló Spartacus ellen. A negyedik találkozó igazi drámát hozott, hiszen Radovan Žunjanin nak az ötödik játszmában 10:8-as előnye, vagyis két meccslabdája volt Pető ellen, ám a temerini játékos fordított, s így a szabadkai Spartacus 2:2-re egyenlített.

A párosban, ahogy az lenni szokott, a hazaiak, akik pár perccel előtte csak egy karnyújtásnyira voltak a győzelemtől, már nem tudtak kellőképpen felpörögni és rákoncentrálni a találkozóra, így a Spartacus 3:2-re nyert.

Mint ahogy az várható is volt, a belgrádi Partizan mindent megtett Nagybecskereken, hogy legyőzze az éllovast, s életben tartsa a rájátszásról szövögetett álmait. A Banat csapatában ezúttal Marko Petkov helyett Ilija Majstorović szerepelt, s ezt a fővárosi vendégek kihasználták, s Savić, Denis Čonić és a Milošević/Danijel Čonić győzelmeinek köszönhetően kisebb meglepetésre legyőzték az éllovast. A negyedik helyről a 18., vagyis az utolsó fordulóban sorra kerülő Partizan–Versec mérkőzést dönt majd.

Mivel a címvédő Crvena zvezda 3:1-re nyert a másik nagybecskereki csapat ellen, az az érdekes helyzet állt elő a hétvégi forduló előtt, hogy amennyiben a Crvena zvezda megnyeri a Banat elleni rangadót, s az idény végéig nem történik meglepetés, akkor – figyelembe véve az egymás közötti eredményeket – a piros-fehérek végeznek az alapszakasz első helyén, a Banat lesz a második, a Spartacus pedig a harmadik, vagyis az elődöntőben a Crvena zvezda az alapszakasz negyedik helyezettjével mérkőzése, a másik ágon pedig a Banat és a Spartacus játszana a döntőbe jutásért. Ha azonban a szombati rangadón a Banat legyőzi a C. zvezdát, akkor a sorrend már egész másképpen nézne ki, hiszen a Banat lenne az első, a Spartacus a második, a C. zvezda pedig a harmadik.

A 15. forduló:Versec–Kikinda 3:2 (Gyuris–Popov 0:3, Đan–Marković 3:0, Anušić–Búss 3:2, Gyuris–Marković 0:3, Đan/Anušić–Popov/Búss 3:1), Faks–Vojvodina 3:0, IMT–Spartacus 2:3 (Žunjanin–Kószó 1:3, Damjanović–Pető Z. 3:1, Fišer–L. Lupulescu 3:1, Žunjanin–Pető Z. 2:3, Fišer/Dalea–Kószó/Lupulescu 1:3), Banat–Partizan 2:3 (Đ. Borčić–Da. Čonić 3:0, Majstorović–Savić 1:3, Gordić–De. Čonić 2:3, Borčić–Savić 3:1, Gordić/Petkov–Milošević/Da. Čonić 0:3), Stenes–C. zvezda 1:3 (V. Borčić–Radonjić 3:1, Smiljić–Savić 0:3, Lugonja–Huzjak 0:3, Borčić–Savić 1:3).

10. Vojvodina 15 0 15 14

A következő forduló (április 2-án és 3-án): Kikinda–Stenes, C. zvezda–Banat, Partizan–IMT, Spartacus–Faks, Vojvodina–Versec.

A nőknél nagyon úgy néz ki, hogy eldőlt a negyedik hely sorsa, hiszen a Versec saját közönsége előtt 3:2-re nyert a NoviSad ellen, s ezzel egypontos előnyre tett szert az újvidékiek előtt, akiknek igen nehéz a sorsolásuk az idény hátralevő részében. A másik székvárosi együttes, a topolyai Barna Blankával felálló Vojvodina jó úton halad a bennmaradás felé, hiszen legyőzte a nagykikindai Flipet, s amennyiben a hétvégén megveri a Novi Sadot is, akkor a már biztos kieső Smederevóhoz a Dunacséb vagy a törökkanizsai Obilić csatlakozik.

Nők: Versec–Novi Sad 3:2 (Turkoanje–Pavlović 3:2, Radak–Tőke 1:3, Ratić–Cicmil 3:2, Turkoanje–Tőke 0:3, Radak/Ratić–Sremčev/Cicmil 3:1), Dunacséb–Zenta 0:3 (Gajić–Tóth 0:3, Kohanec–Makszuti 1:3, Savić–Gyurcsik 0:3), a Topolya–Csóka mérkőzést elhalasztották, a Smederevo–Obilić találkozót március 29-én játsszák, Vojvodina–Flip 3:0 (Krsmanović–Vico 3:0, Ilić–Adamović 3:1, Barna–Kormányos K. 3:1).