2024. október 6., vasárnap

Balakov tizenegyest lőne

FOCICRONIKA

Nincs új a nap alatt a horvát bajnokságban: a Dinamo és a Hajduk is begyűjtötte a három pontot, a tavalyi idény legkellemesebb meglepetése, a Split pedig fokozatosan zárkózik fel, s a Šibenik elleni győzelme után már a harmadik helyen áll.

A spliti Hajduk 0:1-ről fordított a Slaven Belupo ellen, amely az első félidőben egyenrangú ellenfele volt a második helyezettnek. A Hajduk Ante Vukušić révén büntetőt hibázott, s mivel ez már nem először fordult elő az idényben, a mérkőzés után Kraszimir Balakov, a spliti együttes edzője a következőt nyilatkozta:
– Talán az lesz a legjobb megoldás, ha én végzem el a büntetőt…
A Dinamo is hátrányba került a Lokomotiva vendégeként, ám Fatos Beqiraj két góljával a bajnokcsapatnak sikerült fordítania, s megőrizte ötpontos előnyét a Hajdukkal szemben. A Dinamo játékosai tegnap reggel már Franciaországba utaztak, ahol ma a Lyon vendégeként lépnek pályára a BL-ben. Krunoslav Jurčić, a zágrábi együttes edzője tegnap zárt kapus edzést tartott. Az indoklás így hangzott:
– A Real Madrid elleni találkozó előtt a spanyolok ott voltak az edzésünkön, így pontosan tudták, milyen felállásban lépünk pályára. Azt hiszem, hogy nyilvánosságra hozni ezeket a dolgokat a találkozó előtt nem épp szokványos dolog.
A 9. forduló eredményei: Lokomotiva–Dinamo 1:2, Eszék–Inter Zaprešić 1:0, Lučko–Karlovac 1:0, Hajduk–Slaven Belupo 4:1, Varaždin–Cibalia 0:1, Šibenik–Split 1:2, Zadar–Zagreb 1:0, Rijeka–Istra 1961 0:0.
A sorrend: 1. Dinamo 25, 2. Hajduk 20, 3. Split 18, 4. Eszék 17, 5. Inter-Zaprešić 16, 6. Slaven Belupo 14, 7. Rijeka 13, 8. Zadar 13, 9. Zagreb 13, 10. Lokomotiva 11, 11. Istra 1961 10, 12. Cibalia 10, 13. Karlovac 7, 14. Šibenik 6, 15. Lučko 5, 16. Varaždin 1 pont.
A következő forduló (október 1-jén és 2-án): Inter-Zaprešić–Istra 1961, Zagreb–Rijeka, Split–Zadar, Dinamo–Šibenik, Cibalia–Lokomotiva, Slaven Belupo–Varaždin, Karlovac–Hajduk, Eszék–Lučko.