2024. szeptember 5., csütörtök
KOSÁRLABDA

Egy szerbiai az Euroligában

Őszre, a kosárlabda-Euroliga új idényében egy szerbiai csapat lesz ott a mezőnyben. Belgrádban ugyan kettőről álmodoztak, ám a Partizan csak negyedik lett az Adriai Ligában, így a rájátszás elődöntőjében a C. zvezdával mérkőzik, s csak a győztes juthat el a legrangosabb európai porondra, csakúgy mint a Budućnost–Cedevita párharc továbbjutója.

A Partizan vasárnap este Podgoricában vívta a sorsdöntő meccset, amelyen győzelem kellett a liga második helyéért. A belgrádiak nem egész négy perccel a befejezés előtt 79:72-re vezettek, majd mindkét fél két-két támadást rontott, a hazaiak pedig 3 perc 11 másodperccel a befejezés előtt egy büntetőt értékesítettek, majd még 12 pontot dobtak, amire belgrádi részről nem érkezett válasz. Mivel a Cedevita Szolnokon nyert, harmadik lett, hisz az egymás közötti meccseken sikeresebb volt a Partizannál. Az Eurokupában őszre az Adriai Liga négy csapata, a rájátszás elődöntőjének két vesztese, az Olimpija és a valjevói Metalac indulhat.

Adriai Liga, 26. forduló: Cibona–Levszki 85:69, Szolnok–Cedevita 67:74, Budućnost–Partizan 85:79. A sorrend: C. zvezda 50, Budućnost 45, Cedevita 44, Partizan 44, Olimpija 41, Metalac 39, Zadar 38, Krka 38, Szolnok 38, Mega 37, Cibona 36, Igokea 35, MZT 33, Levszki 27.