2024. szeptember 3., kedd
BIRKÓZÁS

Értékes döntetlen és győzelem

A magyarkanizsai Potisje a hétvégén két nap alatt két küzdelmet vívott meg, amelyek közül a pénteki, utólag lebonyolított mérkőzés, a Novi Sad elleni számított igazi csemegének, hiszen a tavalyi erőviszonyok tudatában a székvárosiak számítottak inkább esélyesnek. Az erőviszonyok azonban módosultak, s immár a Tisza-partiak egyenrangúan vették fel a versenyt az újvidékiekkel, s miután a négy könnyebb súlycsoportban nyertek, majd a többiben kikaptak, értékes döntetlent harcoltak ki, amely nyilván rájátszást érhet majd nekik.

Az 5. forduló utólag lejátszott mérkőzésein:

Magyarkanizsa: Potisje–Novi Sad 4:4

Részeredmények, 59 kg: Nagy 1:0 (k. n.). 66 kg: Horti–Vuković 1:0 (tus a 3. percben). 71 kg: Zöldi–Lacković 1:0 (tus a 2. percben). 75 kg: Lőrinc–Roklicer 1:0 (tus a 3. percben). 80 kg: Korom–Petrović 0:1 (tus a 2. percben). 85 kg: Slejher–Štajer 0:1 (tus a 4. percben). 98 kg: Sulyok–Stankić 0:1 (tus az 5. percben). 130 kg: Varga–Pavlović 0:1 (tus a 2. percben).

A másik mérkőzésen: Radnički (B)–Novi Sad 2:6

Szombaton aztán már könnyebb ellenfél érkezett a fürdő sportcsarnokába, mert idén a kragujevaci Radnički nem sok csapatnak jelent veszélyt. A legnehezebb súlycsoportban Varga Zoltán nyert küzdelem nélkül (nem volt ellenfele), a többi mérkőzésen négy tus, két technikai tus és egy pontozásos győzelem született.

Magyarkanizsa: Potisje–Radnički (K) 7:1

Részeredmények, 59 kg: Nagy–Vukadinović 1:0 (t. tus az 1. percben). 66 kg: Horti–Taricić 1:0 (tus az 5. percben). 71 kg: Zöldi–Vujović 1:0 (tus az 1. percben). 75 kg: Lőrinc–Ibraimović 1:0 (t. tus a 2. percben). 80 kg: Korom–Živković 1:0 (10:4). 85 kg: Slejher–Todorović 0:1 (tus a 3. percben). 98 kg: Sulyok–Pešut 1:0 (tus a 2. percben). 130 kg: Varga 1:0 (k. n.).

A 6. forduló eredményei: Novi Sad–Mladost 7:1, Radnički (Z)–Partizan 1:7, Potisje–Radnički (K) 7:1, Vitez–Proleter 1:7, Radnički (B)–Spartacus 2:6.

A pillanatnyi sorrend: Proleter 18, Potisje 17, Spartacus 15, Partizan és Novi Sad 11, Radnički (K) 10, Radnički (Z) 9, Radnički (B) 8, Mladost 6, Vitez 4 pont.