2024. július 22., hétfő

Vége a holland szenvedésének

Összeszámolni is nehéz, mennyi európai nagycsapat kapott ki szerda este hazája bajnokságában vagy kupájában. A legnagyobb pofont a Bayern kapta, amely a kupában a 32 között a mönchengladbachi Borussiához utazott, ahol Lewandowskiék egyszer sem tudtak betalálni, de öt gólt kaptak. Ugyancsak búcsúzott az angol ligakupában a Manchester City, amely a West Hamnél csak gól nélküli döntetlenre volt képes, büntetőrúgásban pedig alulmaradt.

A Serie A-ban a Juventus negyedórával a lefújás előtt egyenlített a Sassuolo ellen, de a vendégek a hosszabbítás ötödik percében újra betaláltak, így az összes pontot elorozták Torinóból. Kikapott a Barcelona is, a Vallecano Falcao első félidei góljával megnyerte a meccset. Mint az a találkozó után kiderült, a vereség Ronald Koemannak fájhatott a legjobban. A holland mester alatt már hosszú ideje inogott a kispad, a katalán klub vezetőségének pedig most lett elege a folyamatos botlásokból, így megköszönte a szakember eddigi munkáját. Sajtóhírek szerint a legvalószínűbb, hogy Xavi lesz a Barcelona következő edzője.

Angol ligakupa, nyolcaddöntő: Burnley–Tottenham 0:1, Leicester–Brighton 2:2, tizenegyesekkel 4:2, Preston–Liverpool 0:2, Stoke–Brentford 1:2, West Ham–Manchester City 0:0, tizenegyesekkel 5:3. Francia bajnokság, pótlás a 3. fordulóból: Nice–Marseille 1:1. Az élcsoport: PSG 28, Lens 21, Nice 20 pont stb. Német kupa, 1/16: Leverkusen–Karlsruher 1:2, Bochum–Augsburg 2:2, tizenegyesekkel 5:4, Dresden–St. Pauli 2:2, h. u. 2:3, Mannheim–Union 1:1, h. u. 1:3, Borussia (M)–Bayern 5:0, Hannover–Düsseldorf 3:0, Regensburg–Rostock 2:2, h. u. 3:3, tizenegyesekkel 2:4, Stuttgart–Köln 0:2. Olasz bajnokság, a 10. fordulóban: Juventus–Sassuolo 1:2, Sampdoria–Atalanta 1:3, Udinese–Verona 1:1, Cagliari–Roma 1:2, Empoli–Inter 0:2, Lazio–Fiorentina 1:0. Az élcsoport: Milan 28, Napoli (–1) 25, Inter 21 pont stb. Spanyol bajnokság, a 11. fordulóban: Mallorca–Sevilla 1:1, Vallecano–Barcelona 1:0, Betis–Valencia 4:1, Real Madrid–Osasuna 0:0. Az élcsoport: Real Madrid (–1), Sevilla (–1), Betis és Real Sociedad (–1) 21 pont stb.

Továbbjutott a TSC

Čajetinában lépett pályára szerdán délután a TSC, amely a házigazda Zlatibort könnyed 4:0-val múlta felül, és bejutott a szerb kupa nyolcaddöntőjébe.

Szuperliga, pótlás az 5. fordulóból: Radnik–Crvena zvezda 2:1. Az élcsoport: Partizan 37, Crvena zvezda 32, Čukarički 25 pont stb. Szerb kupa, 1/16, érdekesebb eredmények: Zlatibor–TSC 0:4, Spartacus–Dubočica 1:1, tizenegyesekkel 4:5, Vojvodina–Jagodina 5:1, Bačka–Proleter 1:1, tizenegyesekkel 3:2.