2024. szeptember 10., kedd
TENISZ

Novak Bagdatisszal kezd

Pályafutása 761. hivatalos ATP-meccsét Novak Đoković ma az Indian Wells-i torna 2. fordulójában egy régi ismerőssel vívja. A világelső ellenfele az idény első 1000-es rangú tornáján a 29 éves és a ranglistán 61. ciprusi Markosz Bagdatisz lesz, akivel eddig hétszer mérkőzött meg, s valamennyiszer nyert is. Igaz, nem volt mindig könnyű a 2006-os Australian Open döntőse – és abban az időben a ranglista 8. helyezettje – ellen, a legemlékezetesebb meccsüket pedig a wimbledoni negyeddöntőben vívták 2007-ben, amikor Novak csak öt szoros játszmában vette az akadályt. A ciprusinak a mai meccs egy kellemetlen jubileumot is jelenthet, hisz nehezen hihető, hogy elkerüli 200. ATP-vereségét.

Novak a múlt éjjel tudta meg, hogy egyedüli szerbiaiként maradt-e a „sivatagi Grand Slam” férfi egyesében. Filip Krajinović ugyanis tegnap késő este a holland Igor Sijslinggel kezdte meg a meccsét, s csak ő társulhatott már Novakhoz a 2. fordulóban, hisz előző este előbb Dušan Lajović, majd Viktor Troicki is kiesett. Lajović a megszokott szint alatt teljesített. Csak egyszer nyerte el az argentin Federico Delbonis adogatását, a sajátját pedig négyszer adta le. Az erőviszonyokat illusztrálja az a statisztikai adat is, miszerint az argentin a fogadójátékokban 30, Lajović pedig ilyen esetben csak 18 pontot nyert.

Több esélye volt Troickinak, de mindhárom breakalkalmát kihagyta, a sorsdöntő pillanatokban pedig több esetben is nem a kockázat mellett döntött, az alibiütéseit pedig a spanyol Albert Ramos könnyen nyerte meg.

Meglepetés az ausztrál Duckworth győzelme az osztrák Thiem ellen, a fiatal Ryan Harrison nagy csatában verte a játékhoz visszatérő veterán Mardy Fisht, míg a cseh Veselý 3:6, 1:1-es állásnál adta fel a meccset Bagdatisz ellen.

A jó szerbiai eredmény ott született, ahol kevesen várták. Bojana Jovanovski ugyanis megszakította idei vereségsorozatát, és a holland Kiki Bertens ellenében bejutott a 2. fordulóba. Valójában gyönge meccset játszottak összesen 16 kettős adogatási hibával és 29 breaklabdával. Bojana következő ellenfele a 18 éves svájci Belinda Benčić, akivel még nem mérkőzött. Ellenfelet kaptak a 2. forduló mai meccseire Ana Ivanović és Jelena Janković. Ana a kazahsztáni színekben szereplő 20 éves orosz Julia Putincevával, Jelena pedig az egy évvel idősebb amerikai Lauren Davisszel találkozik. Ana és Julia először játszanak, Jelena pedig mai ellenfelét eddigi egyetlen mérkőzésükön tavaly Charlestonban 6:0, 6:3-ra győzte le.

Fucsovics Márton negyeddöntős a kínai Guangzhouban, és ma két meccset is játszhat. Előbb a bosnyák Aldin Šetkićtyel mérkőzik, s ha nyer, az elődöntőben az olasz Marcora vagy a kínai Zseng következik.

A magyar Gálfi Dalma számára az elődöntőben ért véget a solarinói torna. A magyar tehetség a negyeddöntőben könnyen győzte le az olasz Pierit, de a négy között, miután nagy csatában elveszítette az első játszmát a francia Irina Ramialison ellen, a folytatásban már csak szimbolikus ellenállást tanúsított.

INDIAN WELLS. – A női torna 1. fordulójában: Jovanovski–Bertens 6:3, 6:4, Putinceva–Smitková 6:4, 6:4, Davis–Schmiedlová 6:2, 6:2, Koukalová–Hantuchová 6:4, 1:6, 6:3, Vinci–Gajdošová 4:6, 6:1, 6:2, Hercog–Zvonareva 6:1, 6:1, Wickmayer–Knapp 6:1, 7:5, Zsu–Schiavone 0:6, 6:3, 6:3, Townsend–Mattek 6:4, 5:7, 7:5, férfiak, 1. forduló: Delbonis–Lajović 6:4, 6:3, Ramos–Troicki 6:4, 6:4, Ćorić–Haider 6:4, 6:4, Bagdatisz–Veselý 6:3, 1:1 – feladás, Dodig–Sousa 6:3, 7:5, Harrison–Fish 4:6, 6:4, 7:6, Kokkinakis–Struff 7:6, 6:3, Duckworth–Thiem 7:6, 6:1, Monaco–Gabasvili 6:2, 3:6, 6:3.

GUANGZHOU. – A challenger 2. fordulójában: Fucsovics–Devvarman 6:0, 6:7, 6:1.

SOLARINO. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Gálfi–Pieri 6:1, 6:2, elődöntő: Ramialison–Gálfi 7:6, 6:2.