Hétfőn reggel a Vasutas település helyi közösségben rádőlt egy ház a tulajdonosára. A szerencsétlenül járt embert azonnal kórházba szállították, de megúszta könnyebb sérülésekkel. A szomszédok elmondása szerint agyrázkódása van és nem emlékszik a balesetre.
Vasárnap késő este dőlt le a Kiss Ernő utcában álló egyik ház hátsó fala. A nagy robajra figyelt fel Vér Éva, a szomszédos házból. Bár az épület nem elhagyatott, senki sem lakik ott, a tulajdonosok csak napközben tartózkodnak a házban, hogy gondozzák a kertet. A balesetre másnap reggel került sor, amikor M. P. a fiával megérkezett a helyszínre és a romok közül megpróbálta kimenteni az értékeit.
Éva mutatja, hogy annak az épületnek is kidőlt a fala mintegy két hete, a talaj pedig mindenfelé ingoványos a magas talajvízszint miatt.
Kakas Júlia az utca túloldalán lakik, a kertje helyén egy kisebb tó alakult ki, a melléképületek egy része víz alatt áll, ahogyan az emésztőgödör is. A bűz időnként elviselhetetlen.
– Utoljára tizenegy éve volt ilyen magas a talajvíz az udvaromban. Amikor visszahúzódott, a lakóépület külső falait elszigeteltük, és bár ez most nem áll vízben, mint a hátsó rész, a szőnyeg alatt a padlódeszkák vizesek – mutatja Júlia a foltokat. Mellette a másik épület mellékhelyiségeinek úgyszintén ledőlt a fala, Júlia attól fél, a szomszéd egész kamrája összeroskad és az ő melléképületeire dől.
– Nagyon fél mindenki a környéken, sok régi ház van errefelé, én is minden nagyobb zörejre kinézek, hogy mi történik – teszi hozzá Júlia.
Mint mondja, a Vízművek emberei jártak kint a helyszínen, de a rengeteg vízzel nem tudnak mit kezdeni, mert nincs szennyvízcsatorna, ahová átszivattyúzzák azt.
Suzana Dulić kommunális ügyekkel megbízott tanácsos elmondta, hogy a környezetvédelmi minisztérium megígérte, hogy tízmillió dinárt bocsát a város rendelkezésére, hogy megoldják a talajvízből eredő problémákat. Őszig a város legkritikusabb pontjait veszik sorra, hogy megépítsék a szennyvízcsatornát, vagy szivattyúkat helyezzenek el.