2024. július 17., szerda

Korcsolyára fel!

Tavalyi árak fogadják a polgárokat a városi jégpályán – Szauna és masszázs is várja a vendégeket a városi uszodában

Néhány napja ismét megnyitotta kapuit a városi jégpálya. Az előző évek gyakorlatához hasonlóan minden hétköznap és hétvégén is lesz alkalmunk korcsolyázni, és az idén is szombat esténként jégdiszkóban szórakozhatnak az érdeklődők. Akinek nincs korcsolyája, ne keseredjen el, hiszen az idén is lehetőség van a korcsolyák bérlésére.

– A jég minőséges, az idén a hűtőrendszerhez két és fél tonna koncentrált glikolt vásároltunk, és egyelőre minden jól működik. Egyéb felújítást nem terveztünk, inkább magát a jégpályát kellene új helyre átköltöztetni, és ballont emelni főlé, így majdnem egész éven át nyitva tarthatnánk, de erre egyelőre nem kerül sor. A korcsolyaszezonra új, bérelhető korcsolyákkal is készültünk, kétszáz pár új korcsolyát vettünk, így most összesen nagyjából háromszáz párat tudunk bérbe adni. Mint tapasztaltuk, igen nagy rá az igény, tavaly többször is előfordult, hogy egyszerre több mint százötven párt kiadtunk. Az árak a tavalyiak, a belépődíj 110 dinár, a korcsolyabérlés pedig 200 dinár – tudtuk meg Romić Andrijától, a Stadion Közvállalat igazgatóhelyettesétől.

Hétköznapokon 10 órától valamint 18 órától lehet birtokba venni a jeget két-két órára, hétvégén pedig tíztől délig, 15-től 17 óráig és 18 órától 20 óráig várják a látogatókat. A jégdiszkó tavaly indult, és mivel igen nagy népszerűségnek örvendett, az idén is lesz. Ez szombat esténként kilenc órától éjfélig fog tartani, és ezeken az estéken forralt bor és rumos tea is kapható lesz, továbbá az idén is tartanak újévezést a jégpályán.

Októberben megnyitották a Sportcsarnok újonnan elkészült emeleti részét is, de az asztaliteniszezők csak néhány napja vehették birtokba az emeletet, hiszen a fűtőrendszerrel és a világítással csak most készültek el.

– Elsősorban a Spartacus asztaliteniszklub használja a fenti részt, illetve a városi asztalitenisz-liga, este héttől pedig a rekreációs asztaliteniszezőket várjuk. Tíz asztal van fent, de szeretnénk majd, ha a vívók is itt kapnának helyet. Az egyedüli probléma, hogy mindenki az esti órákat szeretné kihasználni, ami lehetetlen, és persze jó lenne takarékoskodni is, és a világos órákat kihasználni. Déltől ötig szabad a helyiség, és bár egyelőre még nem sikerült kialakítani a rendszert, hogy ki mikor tud majd edzeni, a következő hetekben ez is kialakul. Az emeleten tervezik egy lelátó kialakítását is, és egy kis kávézót szeretnénk ott működtetni. Ezzel talán már jövőre el is készülünk.

Szeptemberben felkerült a ballon a Sétaerdei uszodára, ahol a szaunázás mellett immár masszázzsal is bővült a szolgáltatás. A ballont évekkel ezelőtt vásárolta a Stadion Közvállalat, de már akkor is használtan vette, és bár még mindig használható állapotban van, észrevehetően elöregedett az anyaga, és elvesztette rugalmasságát.

– Hogy az erősebb széllökéseknek ellenálljon, próbáljuk jobban felfújni a ballont, de ez most már azzal a kockázattal jár, hogy az szétreped. Egyelőre még használható, de véleményem szerint nincs is szükség újat venni helyette, főleg most, hogy a városnak jövőre már lesz fedett uszodája. Az elképzelés szerint a Sétaerdei uszoda ezentúl csak a nyári hónapokban dolgozna, és lehetőség lesz a hosszabb nyitva tartásra is. Az úszók ezentúl a Sétaerdei helyett az új uszodában edzenének, így a késő délutáni órák is felszabadulnának és a polgárok használhatnák. Csinálnánk itt még egy nyári medencét is a gyerekek számára, ami úszásoktatásra is alkalmas lenne, sőt már az idén a ballon alatt kiépítünk egy 8x3-as 1,2 méter mély medencét, amelyet a téli hónapok alatt használunk oktatásra.

Az úszó-és vízilabdaklub a délelőtt folyamán használja a medencét, így a rekreációra hétköznapokon reggel hattól fél nyolcig és egytől öt óráig van lehetőség, hétvégén pedig déltől este hét óráig. A felnőttek számára a belépődíj 110 dinár, a gyerekeknek pedig 50 dinár. Mint azt az igazgatóhelyettes elmondta, szükség lenne a szaunarész bővítésére, de egyelőre nem tudtak rá sort keríteni, mert a meglévő, ám igen rossz állapotban lévő infrastruktúrát kellett felújítani, ezenkívül beindították a csúszdát, és szükség volt napernyőkre is. Egyelőre annyit tudtak előrelépni, hogy a szaunához egy kis elkerített udvarrészt is kialakítottak. A szaunát egyébként 250 dinárért lehet igénybe venni, és immár masszázsra is be lehet jelentkezni. A félórás 300, az egy órás masszázs pedig 600 dinárba kerül.