2024. július 17., szerda

Odafigyelni az emberekre

Beszélgetés Juhász Attilával, a bácsfeketehegyi helyi közösség új titkárával

(Fotó: Lakatos János)

A közelmúltban új titkárt választott a bácsfeketehegyi helyi közösség tanácsa. A három jelölt közül Juhász Attila lett a befutó, így az ő feladata lesz, hogy az elkövetkező négy évben megoldja a bácsfeketehegyiek ügyes-bajos dolgait.

Juhász korábban a vendéglátóiparban dolgozott, és ezért úgy érzi, hogy jól tud az emberekkel kommunikálni, ami nagyon fontos az ő posztján.

– Vendéglátóipari szakközépiskolát, majd közgazdasági főiskolát fejeztem be, s ezt követően 13 évig a vendéglátóiparban dolgoztam. Ez idő alatt kialakítottam egy tekintélyes ismeretségi kört, és megtanultam, hogyan kell viszonyulni az emberekhez. Úgy érzem, mindez nagyon fontos a jelenlegi beosztásomban – kezdte bemutatkozását Juhász, majd rögtön rátért a falut sújtó legsúlyosabb problémára:

– A faluban és a községben is nagyon nagy gondot jelent a munkanélküliség, a nehéz megélhetés. A helyi közösség nem tud direkt úton munkahelyeket teremteni, viszont e téren is segíthet az embereknek. Körbeérdeklődhetünk, ha valakinek munkára van szüksége, befektetőkkel tárgyalunk a helyzet enyhítéséről, indirekt úton igyekszünk segítséget nyújtani az embereknek.

* Milyen infrastrukturális gondokkal kellett szembesülnie, és milyen fejlesztéseket tervez e téren?

– Az infrastruktúra fejlesztésére már az elődeim is nagy hangsúlyt fektettek, s ezt én is igyekszek folytatni. Bácsfeketehegyen különösen komoly gond a vízhálózat elévültsége. Ennek a teljes felújítása igen nagy befektetést igényelne, amit egészében nem tudunk megvalósítani. Az elöregedett csövek cseréjét csak szakaszokban fogjuk megoldani. A másik gond az, hogy az elmúlt évtizedekben az árkokkal egyáltalán nem törődött senki sem. Ennek a gyümölcsét most kóstolgatjuk. Pályázati úton hét munkás három havi alkalmazására nyertünk pénzt, s ily módon az utak alatt és a kereszteződéseknél lévő vízáteresztőket fogjuk kitisztítani, viszont a házak előtt lévő árkok tisztítása a polgárok kötelessége. Számítok rá, hogy belátják, mekkora gondot okozhat, ha ezzel nem törődnek.

* A helyi közösség költségvetésén túl milyen forrásokból próbálnak eszközökhöz jutni?

– A pénztelenség minden szinten komoly gondokat okoz, épp ezért fektetünk nagy hangsúlyt a különböző alapítványokkal való együttműködésre. A határon túli kapcsolatok ápolása is fontos, mert ezeken keresztül együttműködések születhetnek.

* Mi az, amire a korábbiakhoz képest nagyobb hangsúlyt fog fektetni?

– Igyekszem a lakossággal közvetlenebb viszonyt kialakítani, mert olyan jelzéseket kaptam, hogy ezt korábban hiányolták. Épp ezért nincs fogadóórám, viszont minden munkanapon reggel 7-től délután 2-ig itt vagyok, és mindenki előtt nyitva áll az ajtóm. A lakosság mellett a helyi vállalkozókkal is igyekszem szorosabbra fűzni a kapcsolatokat. Az idei meggynapok során megmutatták, hogy hajlandók együttműködni és segíteni, épp ezért úgy érzem, hogy hosszú távon is számíthatunk rájuk. Kishegyes és Szeghegyhelyi közösségeivel is megpróbálok kialakítani tevékenyebb együttműködést, mert ez terület véleményem szerint nem volt kellőképpen kihasználva. Emellett nagy hangsúlyt fektetek az egész falu szépítésére és tisztítására, már tervben van a temető körüli rész rendezése.