A topolyai Dózsa György Földműveléssel és Állattenyésztéssel Foglakozó Társadalmi Vállalat privatizációjáról egyes politikusok úgy nyilatkoztak, mint Vajdaság legsikeresebb privatizációjáról, ugyanis 14 millió 400 ezer euróért kelt el a cég. A Dózsa kisrészvényeseinek egyesületében erről másképp vélekednek, és az is mást enged sejtetni, hogy a vételár hat részletéből mindössze kettőt fizetett ki a többségi tulajdonos. Ebből kifolyólag a privatizációt megsemmisítették, az ügy pedig a bíróságon van.
Privatizációkor a kisrészvényesek a részvények 3 százalékát kapták meg. 2008-ban közülük néhányan egyesületet alapítottak 27 taggal és 601 részvénnyel, majd ez a szám 43 tagra és 828 részvényre duzzadt. Részvényeik száma sosem nem érte el a bűvös ezres határt, amennyi a szavazati joghoz kellet volna a cég igazgatóbizottságában. Az egyesület kedden este tartotta rendes évi közgyűlését, melyen eddigi tevékenységükről és anyagi helyzetükről tartott beszámolót Franciskovics József, az egyesület igazgatóbizottságának elnöke. Ezt feladatot a közgyűlés elnöke helyett végezte el, az ugyanis már korábban eladta részvényeit és lemondott a posztjáról. A beszámolókat követően a kisrészvényesek a többségi tulajdonos ajánlatát tárgyalták meg, amely február 3-áig érvényes. A tulajdonos 3400 dinárt kínál a részvényekért, amelyek már 9000 dinár fölötti áron is cseréltek gazdát. Némi vitát követően a többség az ajánlat elfogadása, vagyis a részvények azonnali eladása mellett döntött. A kisrészvényesek már belefáradtak a huzavonába, és a többségük úgy véli, hogy ettől jobb árat nem fognak kapni értékpapírjaikért. Összesen 442 részvényt fognak eladni, néhányan ugyanis nem akarnak megválni értékpapírjaiktól, egyesek pedig már korábban túladtak rajtuk. A részvények 49 százalékát birtokló tulajdonos ez által sem fogja megszerezni az abszolút többséghez szükséges 51 százalékot, de az még nyílt kérdés, hogy mit tesz a saját részével a Vajdasági Bank Rt. A bank a részvények 3 százalékát mondhatja magáénak, az állam a 44 százalékát, további 1000 részvény pedig a cég aktív dolgozóinál van. És hogy mi lesz a továbbiakban az egyesülettel, arról Franciskovics Józsefet kérdeztük:
– Az egyesületet áprilisig újra be kellene jegyeztetni, de mi ezt nem fogjuk megtenni, mert gyakorlatilag megszűnt létezni. Az eladásokat még végigcsináljuk, de tovább nem lesz értelme a dolognak, mert mindössze két ember nem vált meg a részvényeitől.