Győztes ajvárt főznek, fellépnek, énekelnek, kézimunkát készítenek a falu közösségi életének a mozgatórugói, az Ady Endre Művelődési Központ tagjai. Emellett hamarosan kézimunkatábort és bútorfestő tanfolyamot is rendeznek. A Topolyai Napok rendezvénysorozat keretében megrendezett Ajvár-bajvívó eseményre az idén kisebb lendülettel szánta rá magát a Rezeda asszonykórus és Tarka Virág kézimunkacsoport tagjaiból álló Cicos Macos de la Ajvaros csapat, de annál nagyobb örömmel vettek rajta részt, és Lovas Etelka vezetésével ebben az évben másodszor is megszerezték a győzelmet – tudtuk meg Tímár Gabriellától, az Ady központ elnök asszonyától.
– Ahogy a korábbi években, úgy most is elsősorban a játék öröméért vettünk részt a versenyen, és nem feltétlenül a győzelemre hajtottunk. Természetesen nagyon örülünk a sikernek, amit Lovas Etelka instrukcióinak és fűszerezésének köszönhetünk. Topolyán először 2017-ben tartottak Ajvár-bajvívó versenyt, ebben az évben született meg a nevünk is, és mindjárt győzelemmel és továbbjutással startoltunk. Következő évben ezüstérmesek lettünk, majd több éven át nem vettünk részt az eseményen. Az idén Belgrádban képviseljük a községünket az országos döntőn – nyilatkozott Tímár Gabriella, akit az Ady központ programjáról is kérdeztünk.
– A Kun kincseink értékmentő népművészeti tábor hétfőn kezdődik, ahova még mindig fogadjuk az érdeklődőket. A helyi és környékbeli résztvevők mellett a Nagykunságból érkeznek vendégeink: oktatók, néprajzkutatók, ezúttal a nagykunsági szűcs és szűrhímzés lesz a foglalkozások középpontjában. A hímzés mellett ékszereket, különböző ruhadarabot tervezünk hétfőtől péntekig. Szombaton a Barátság hídja címmel multikulturális rendezvényt tartunk, ebben a magyarországi barátainkon kívül a szomszédos Cserepes (Sokolac) település művelődési egyesülete is részt vesz a boszniai szerb gyökerű hagyományával. Az a célunk ezzel a rendezvénnyel, hogy bemutassuk egymás értékeit és étkeit, és hogy rácsodálkozzunk kultúráink közös, találkozási pontjaira, arra, hogyan fejlődtek az évtizedek, -századok alatt a néphagyományaink – tudtuk meg Tímár Gabriellától, aki azt is elárulta, hogy hamarosan a Hagyományok Háza Hálózat – Vajdaság koordinálásával 60 órás, akkreditált bútorfestő tanfolyamot is elindítanak. Ezzel kapcsolatban bővebb információt a https://forms.gle/XDnVHaf3itHV96XdA oldalra kattintva lehet olvasni, ez egyben jelentkezési link is.
Nyitókép: A nyertes csapat tagjai