Több olvasónk is jelezte, mindamellett, hogy tudatában vannak, mekkora jelentőséggel bír az Exit zenei fesztivál a város számára, úgy tűnik, a rendezvény évről évre hangosabb, bizonyos értelemben, hosszabb is, hiszen megsokszorozódott a kísérőrendezvények száma. Egyre több az olyan koncert, melyeket bemelegítésként szerveznek meg, s ezek már a fesztivál hetének első napjától „boldogítják“ a nyugodt esték, éjszakák kedvelőit.
Az idén valóban kiterjedt a fesztivál, s ahogyan azt az Exit egyik alapítója a minap mondta, az egész város a zenétől lüktet. Jó hír ez a szórakozásra vágyóknak, kevésbé jelent viszont örömet mindazoknak, akik másképp képzelték el napjaikat. Magán a péterváradi váron kívül a Szabadság híd alatt és a strandon is felállítanak úgynevezett stage-eket, melyeken kora reggeltől az esti órákig dübörög a zene. A közelben lakók a hétvégéken a megszokottnál korábbi ébredésre készüljenek.
Hogy mit lehet ez ellen tenni azonkívül, hogy becsukunk minden ablakot, vagy ideiglenesen vidékre költözünk? Nem sokat. Az ilyen rendezvények esetében pl. az Exit felsőbbrendűsége dönt, a fesztiválokra különben is másfajta előírások vonatkoznak, mint például a kávézókra, vagy magánszemélyekre, s a kommunális felügyelőségnek meg van kötve a keze. Ezt kérdésünkre Srđan Jakovljev kommunális főfelügyelő mondta el. – Az újvidéki rendőrség is azon az állásponton van, hogy a város és az ország imázsa miatt legyünk elnézőbbek ezekben a napokban – nyilatkozta a felügyelőség első embere.
Ha figyelembe vesszük, milyen horderejű rendezvényről van szó, s arra gondolunk, mi lenne, ha mondjuk Guča helyett itt tartanák a rézfúvósok fesztiválját is, talán könnyebben kibírjuk a zajos napokat. A jövő héten, az Exit után, kissé részletesebben is foglalkozunk majd a hangos zene és a vendéglátó-ipari létesítmények nyitva tartásának problematikájával.