2024. július 18., csütörtök

Fizet a buszon?

Megkérdeztük a vkv járművein utazó polgárokat

Toni, tanuló: Nincs bérletjegyem, utazásonként váltok menetjegyet, de néha ingyen utazok. A Városi Közlekedési Vállalat szolgáltatásaival elégedett vagyok, néha elkések a munkából, ennyi az egész. Úgy gondolom, hogy a VKV-nak jogában áll szigorított módon ellenőrizni a jegyeket, ők így keresik meg a pénzüket, ebből a pénzből élnek. Sokan bliccelnek a buszokon, úgyhogy indokoltan cselekszenek, amikor nem engedik fel a járműre a potyautasokat.

Slađana, okleveles jogász: Bérletjegyem van, a VKV szolgáltatásaival elégedett vagyok, az utazás költségeit leggyakrabban a munkaadók fedezik, ezért nem tartom drágának a buszozást. Nem helyeslem, hogy a jegyellenőrzési szigorításokat éppen az uborkaszezon idején vezették be, ilyenkor a gyerekek nem járnak iskolákba, ugyanakkor mindannyian tudjuk, hogy a diákok és az egyetemisták bliccelnek leggyakrabban. Próbaként elmegy az újítás, de alapjában véve feleslegesnek tartom.

Vuk, munkás: Ritkán ülök városi buszra, ilyenkor napijegyet váltok, a jegy ára a lehető legalacsonyabb. Szerintem a VKV-ban most csak kísérleteznek, azt akarják megtudni, hogy működik-e majd a szigorított jegyellenőrzés akkor is, ha őszre megindul a munka. Nem hiszem, hogy működni fog, nem Nagy-Britanniában élünk, ahol az utasokat megállítják, és a tolongás elkerülése érdekében nem engedik fel őket a buszra, mert a másik, üres busz öt perc múlva érkezik. Itt, ahol 15-20 percenként indulnak a buszok, a tolongás elkerülhetetlen. Az ellenőrzés szigorításával járó fennakadások csak még elviselhetetlenebbé teszik a kánikulát...

(Fotó: Dávid Csilla)