A hatalmas kátyúk miatt, többek között, a Mihajlo Pupin, a Felszabadulás és a Lazar cár sugárutakon, Dusan cár, a Zsidó utcában, a Bojović vajda és a Népfront utcában kellett fokozatosan ügyelni. A munkamenet gyorsaságától függ, hogy mára mennyivel javul a helyzet, a Put közvállalat által kiadott közleményben fokozott figyelemre intik a gépkocsivezetőket az említett városrészekben.
A javítási munkálatok kapcsán akarva-akaratlanul felmerül a kérdés, mi okozza azt, hogy ilyen gyors ütemben romlanak a város utai, miért van szükség ilyen nagy horderejű javításokra. A vélemények egybehangzóak: minden bizonnyal az illetékesek meggondolatlansága okolható a helyzetért, s a minőségileg rossz aszfaltozásban gyökerezik a probléma. A Blic napilapnak nyilatkozva Siniša Bubnjević, a városi önkormányzat tagja is ilyen nézeteket vallott, s kijelentette, ha minőségesebben aszfaltoznának, nem is lenne ennyi lyuk az utakon. Mint mondta, ezt alátámasztja az a tény is, hogy a kátyúk, bemélyedések mindig ugyanott képződnek, ahol korábban is voltak – vagyis rosszul javítják az úttesten képződő károkat.
Az útburkolat gyors károsodásának egy másik oka az utak sózása lehet. Csak az idén télen több mint ötezer tonnát szórtak el a közvállalatok, s ismeretes, hogy, bár a só jégteleníti az utakat, meglehetősen károsítja is azokat. Annak, úgy tűnik, még nem jött el az ideje, hogy, az európai nagyvárosok mintájára, a só helyett egy ugyanolyan hatékony, ám kevésbé káros tisztítóanyagot, például magnézium-kloridot használjanak Újvidéken. Az említett szer sokkal inkább környezetbarát, a növényeket alig károsítja, korrodáló hatása pedig töredéke a nátrium-kloridénak.
Bármi is legyen az úttestek gyors megrongálódásának fő oka, ideje lenne határozottabb intézkedéseket foganatosítani, s ha lehet, mindemellett, ügyelni a környezet védelmére is.