Javában tart a jelentkezés a budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Karának zentai kihelyezett tagozatán őszre nyíló szakokra. Az érdeklődő fiatalok július 15-éig adhatják át beiratkozási kérelmüket a kertészeti (65 hallgató) és a környezetgazdálkodói agrármérnök (25 hallgató) alapszakokra. Felvételi vizsga nincs, a hallgatókat az érettségin elért eredmény alapján rangsorolják. A tanítás ingyenes, a hallgatók ugyanúgy igényelhetnek ösztöndíjat az MNT-től, mint a többi kar hallgatói. Amint azt a kihelyezett tagozat vezetője, Lengyel László lapunknak elmondta:
– A környezetgazdálkodó szakra tavaly túljelentkezés volt, tudni kell azonban, hogy jelentős különbség van a két szak között, ami lehet, hogy kívülről nem látszik, de a környezetgazdálkodói alapszak tulajdonképen egy vezetői képzés, és azoknak ajánlható, akik már egyéb készségekkel is rendelkeznek, jól beszélik a szerb nyelvet, emellett idegennyelv-tudás is ajánlatos, jártasak az informatikában és kommunikatívak. Ez a szakterülethez jelentősen nagyobb tudást igényel, több tantárgy is van, amit a kertészeti szakhoz viszonyítva nem lehet a gyakorlati tapasztalatokhoz kötni. Több a tantárgy, de kisebb óraszámmal kapják az ismereteket, szélesebb körű, de nem annyira mélyreható ismereteket kapnak. A kertészeti szak gyakorlatorientált képzés, az a cél, hogy amit megtanul a hallgató, azt a gyakorlatban, akár magángazdaságban is használni tudja. Vajdaságban a mezőgazdasággal foglalkozók sajnos nagy része még mindig képzetlen, pedig korszerű agrotechnikával, vegyszerekkel kell dolgozni. Egyre jobban kell dolgozni, hogy a termelés nyereséges legyen. Ilyen tekintetben nagyon is szükség van erre a fajta képzésre. Környezetgazdálkodói agrármérnök szak még idén és esetleg jövőre nyílik, ebből a szakmából 40-50 végzett, diplomás szakembernél nincs többre szükség – mondta Lengyel László.
A Kertészettudományi Kar zentai kihelyezett tagozatán gazdag szakkönyvtár és elektronikus tananyag áll a hallgatók részére, de diákigazolvánnyal kedvezményesen be lehet szerezni a szakkönyveket. Az előadásokat pénteken délutánonként és szombaton délelőtt tartják, tehát munka mellett is végezhetők a tanulmányok.