Pénteken este került sor a 49. kishegyesi irodalmi rendezvénysorozat, a hegyesi LITERAtúra ünnepi műsorára. A programot ez alkalommal a 75 éves Magyar Szó fotókiállításának bemutatása előzte meg. Az egybegyűlteket először Linka B. Gabriella, a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület elnöke köszöntötte, majd Varjú Márta, lapunk főszerkesztője méltatta a kiállítást. A kiállított fényképekről Dávid Csilla, a Magyar Szó fotósa beszélt
A hegyesi LITERAtúra ünnepi műsora ez alkalommal rendhagyó módon össze volt kötve lapunk élőújságával. A rendezvényt többek között megtisztelte jelenlétével Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke, Kovács Károly tartományi parlamenti képviselő, Sándor István, Kishegyes község alpolgármestere és Sárközi István, a községi képviselő-testület elnöke.
A Magyar Szó Lapkiadó Kft. részéről elsőként Ökrész Rozália igazgató üdvözölte a kishegyesieket. Ökrész elmondta, hogy a nehéz helyzet ellenére a Magyar Szó tud eredményeket felmutatni, és nagy tervekkel néz a jövő elé. Az igazgatót követően Varjú Márta főszerkesztő beszélt újságunk működéséről. Varjú kiemelte, hogy az elmúlt 9 év alatt, vezetése alatt, a lap jelentős változásokon ment keresztül. Elsődleges törekvése, hogy a lapot a vajdasági magyar közösség szolgálatába állítsa, hogy azokról szóljon, akikről íródik.
A Magyar Szó az elmúlt 9 évben 9 kiadványt jelentetett meg. Ezek színes és érdekes témákat járnak körül, és előkészületben van a 10 kiadvány is, amely Trianonnal foglalkozik. A különféle kiadványokról, a Magyar Szó Naptárról, Magvetőről, Képes Ifjúságról, Jó Pajtásról és a Mézeskalácsról a lap szerkesztői beszéltek. A fellépők között volt Kabók Erika, a Hétvége melléklet szerkesztője, Máriás Endre, a Tiszavidék szerkesztője, Németh Zoltán, lapunk főszerkesztő-helyettese és a Naptár szerkesztője, Benedek Miklós, a Képes Ifjúság szerkesztője és Varga Attila, a Magvető szerkesztője. Sáfrány Attila, a Kitekintő rovat szerkesztője arról beszélt a közönségnek, hogy milyen izgalmas politikai történésekre lehet számítani Magyarországon az előttünk álló időszakban.
A kishegyesi helyi közösség a falunap alkalmával adja át a falu díszpolgára címet és a falu köszönő okleveleit. Az idén a járványhelyzet miatt elmaradt a falunapi műsor, ezért az elismeréseket a mostani ünnepi műsor keretében adták át. A helyi közösség tanácsának döntése alapján az idén a falu díszpolgára Csőke András lett. Csőke a Topolyai Zeneiskola tanára, a kishegyesi zenei élet meghatározó személyisége, a tanítványai pedig számos zenei díjat kaptak. A falu köszönő oklevelét Dudás Tibor, a Maronka Károly Önkéntes Tűzoltó Testület tagja vehette át. Dudás hosszú időn keresztül aktívan részt vett a tűzoltóság munkájában, és elévülhetetlen érdemei vannak az utánpótlás nevelésében.
Az ünnepi műsor keretében fellépett a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület Cserfes énekcsoportja, akiket Borsodi Patyerek Orsolya készített fel. A műsoron hagyományosan felléptek a községi Aranyeső Vers- és Prózamondó Találkozó kiemelt résztevői is. Az idén 3–4. osztályos korosztályt Kurnyák Zsófia, az 5–6. osztályost Paróczi Dominika Dorina, a 7–8. osztályost Gál Flóra képviselte. Az ünnepi műsort Magyarzó Pistike fellépése zárta, akit ez alkalommal is Molnár Zoltán színész keltett életre.
A hegyesi LITERAtúra a Magyar Nemzeti tanács kiemelt jelentőségű kistérségi rendezvénye. A rendezvénysorozat szombaton a Zentai Magyar Kamaraszínház: A három aranygyűrű című zenés mesejátékával ért véget.