A kishegyesiek kedden este tartottak megemlékezést a tizenhárom aradi vértanú tiszteletére. Az eseményt a kishegyesi helyi közösség és a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület szervezte. A megemlékezés szentmisével kezdődött a Szent Anna-templomban, majd a Nyugati temetőben lévő 1848–49-es emlékműnél tartottak alkalmi műsort.
A megemlékezésen felszólalt dr. Csige Gábor, Magyarország Szabadkai Főkonzulátusának vezető konzulja, s elmondta, hogy minden generációnak megvan a maga feladata. Az 1848-as hősöknek az jutott osztályrészül, hogy Magyarország szabadságáért fegyvert fogtak, és végül az életüket adták – mondta dr. Csige Gábor, majd azzal folytatta, hogy a mostani generációknak már nem kell fegyveres harcokban részt venniük, így az a feladatuk, hogy a nemzetet, a családokat békében építsék, gyarapítsák. Európára most komoly külső nyomás nehezedik, és csak akkor marad meg a gát, amely megvéd tőle, ha a gát ezen az oldalán is vannak, akik azt megtartják. A vezető konzul végezetül azt kívánta, hogy mindannyiunknak legyen ereje, elkötelezettsége, hogy békében is megtegyük azt, amire a hazának szüksége van.
Dr. Csige Gábor beszédét követően Vörös Julianna, a kishegyesi helyi közösség tanácsának elnökhelyettese tartott rövid történelmi visszatekintést a szabadságharcról.
A megemlékezés során fellépett a Szajkó énekcsoport, Hajvert Ákos, a Vajdasági Magyar Versmondók Egyesületének elnöke és szavalója, valamint közreműködött a Maronka Károly Önkéntes Tűzoltótestület. Az alkalmi műsor végén a jelenlévők megkoszorúzták az emlékművet. Magyarország Szabadkai Főkonzulátusának nevében dr. Csige Gábor vezető konzul, a Magyar Nemzeti Tanács nevében Linka B. Gabriella tanácstag, a Vajdasági Magyar Szövetség nevében Juhász Bálint, a párt intézőbizottságának elnöke és Kerekes Zoltán, a VMSZ tanácsának tagja, a tartomány nevében Kovács Károly tartományi parlamenti képviselő, a kishegyesi önkormányzat nevében Sándor István alpolgármester és Sárközi István, a községi képviselő-testület elnöke, a kishegyesi helyi közösség nevében pedig Vörös Julianna tanácselnök-helyettes és Németh Gábor tanácstag helyezte el a kegyelet virágait.
A Nyugati temetőben tartott alkalmi műsort és koszorúzást követően a megemlékezők elhelyezték a kegyelet virágait a falu központjában lévő első és második világháborús emlékműveknél is, megemlékezve ezzel az elesett kishegyesi katonákról.