A zentai községi tanács a városi távfűtés díjával kapcsolatban a cukorgyárral folytatott egyeztetéseket követően arra az álláspontra helyezkedett, hogy jóváhagyja a távhőszolgáltatás díjának kért kiigazítását, minimális mértékben. A december 30-án sorra kerülő idei utolsó községi képviselő-testületi ülésen kerül napirendre a fűtés díjának 3,2 százalékos kiigazítása, ami pénzben kifejezve 0,23 dináros áremelkedést jelent a szolgáltatást igénybe vevő polgárok számára. Amennyiben a határozati javaslatnak zöld utat ad a testület, a fűtés díja január elsejétől kerül többe, és ez annyit jelent, hogy az eddigi 7,25 dináros kilowattóra helyett minden kilowatt elhasznált hőmennyiség után 7,48 dinárt kell majd fizetni.
A cukorgyár már szeptemberben 6,9 százalékkal drágábban kapta a földgázt a szerbiai forgalmazótól. Ennek tükrében a gyár vezetősége már októberben kérelemmel fordult a községi önkormányzathoz, hogy hagyja jóvá a fűtés díjának kiigazítását. Az ipari felhasználók a dollárelszámolású szabad piacról szerezhetik be a földgázt. A dinár–dollár árfolyam alakulása, azaz a dinár romlása eredményezte a földgáz őszi drágulását, miközben az elmúlt egy-két hónapban a földgáz és kőolajszármazékok világpiaci ára jelentős mértékben csökkent. Az iparnak leszállított novemberi földgáz árát a Srbijagas nemhogy csökkentette volna, hanem még egy dinárral megnövelte.
A lakosságnak szánt vezetékes földgáz árának utóbbi időben tapasztalt folyamatos drágulása miatt a gázfűtéssel rendelkező háztartásoknak csaknem az egyharmada, valamivel több, mint harminc százaléka tért át más fűtési módra. Legtöbben, aki csak tehette, a tűzifa mellett döntött, ami olcsóbb energiahordozó.
Az üzemanyagtöltő állomásokon a benzin- és gázolajár-csökkenés volt tapasztalható, és a palackos gáz is olcsóbb lett mintegy 150 dinárral, a korábbi közel kétezer dináros árból engedtek a forgalmazók nagyjából az üzemanyagárak csökkenésének arányában. Ezért érthetetlen, hogy a Srbijagas árai miért nem követik a világpiaci ármozgásokat. Úgy látszik, a korábban megkötött orosz gázszállítási szerződésre ezek az ármozgások nem érvényesek, és továbbra is kizárólag a dollár–dinár árfolyam alakulását veszik figyelembe, ami viszont rendkívül kedvezőtlen a számunkra, hiszen egy dollár lassacskán már feltornázza magát száz dinárra.