A Nagykikindai Körzeti Gazdasági Kamara felmérése szerint a privatizáció során eddig 65 társadalmi vállalat talált gazdára, 14 esetében csődeljárás indult, és még 17 vállalat gazdára vár.
A legtöbb vállalatot, szám szerint 23-at Nagykikindán magánosítottak, 14-et Zentán, valamint Magyarkanizsán és Adán egyaránt 11-et, Törökkanizsán és Csókán egyaránt 5-öt. A legtöbb vállalat 2003-ban kelt el, a legkevesebb viszont az idén. A legintenzívebb a 2002 és 2004 közötti időszakban volt a magánosítás: 40 társadalmi cég kapott új gazdát. 2005-ben és 2007-be stagnált a folyamat, ekkor mindössze 16 eladás volt, az idén pedig alig 9. Szakértők ezt a választási vákuummal, a kormányalakítás elhúzódásával magyarázzák, hiszen ez idő alatt a magánosítás szinte leállt. Az észak-bánáti és Tisza menti körzetben ez időszak alatt csupán két aukció volt, és idén már nem is várható jelentősebb eredmény.
A legtöbb cég Nagykikindán vár gazdára, összesen hét, Törökkanizsán 2 Adán és Magyarkanizsán 2-2, Csókán 1, Zentán pedig a Privatizációs Ügynökség tervei alapján befejeződött a tevékenység. Állítólag azért nem keltek még el ezek a vállalatok, mert kevésbé aktívak, kivéve a nagykikindai Gornji Banatot és Jedinstvót, valamint az adai IBÁ-t.
Ugyanakkor a nagykikindai körzeti gazdasági kamara szakembereinek véleménye szerint a magánosított cégek száma valójában kevesebb, mivel egyesek csak papíron léteznek, annak dacára, hogy a teljes vagyonukat már rég értékesítették.
Más cégek pedig újabb tulajdonost kaptak, és a Privatizációs Ügynökség adatai szerint olyan vállalatok is vannak, amelyekkel felbontották a szerződést.
Tizennégy, magánosításra váró vállalatban csődeljárás indult, közülük átszervezéssel kilábalt a nagykikindai Standard, valamint a szintén nagykikindai PIK, amelynek az új gazdája, az újvidéki Ziper, a korábbi adós tartozásainak egy részét felvásárolva beindította a termelést. Becslések szerint van még esélye talpra állni a csődeljárásból a moholi Zora konzervgyárnak, valamint a Csókai Rétnek.
Az észak-bánáti és Tisza menti vállalatok magánosításból származó bevétel összesen több mint 2 milliárd dinárral és fél millió euróval gyarapította az állami kasszát, csak a nagykikindai községből kapott 646 millió dinárt és 500 ezer eurót. A legkevesebb pénz Csókáról folyt be, mindössze 15 millió dinár.
Gazdára vár még a nagykikindai körzetben a Gornji Banat, az Állatorvosi Állomás, a Sloga, Crveni Signal, Jedinstvo, Prevoz, Ukras, a törökkanizsai községből az Állatorvosi Állomás, a Cink, Ugoprom, Spasoje Stejić, 9. Oktobar. Adán az IBA és a Potisje, a magyarkanizsai községben a horgosi Állatorvosi Állomás és a kanizsai Sloga, a csókai községben a padéi Zlaticát akarják eladni. A Nagykikindai Állatorvosi Állomás és a magyarkanizsai Sloga árverése szeptember 12-én lesz.