Annak ellenére, hogy Bojan Pajtić, a tartományi kormány elnöke a maga visszafogott és kulturált modorában, cáfolta Pásztor Istvánnak azon állítását, miszerint a köztársaság nem adja meg a tartománynak a költségvetésből az alkotmány által szavatolt minimális összeget sem, nem lehet szó nélkül hagyni a privatizációs ügynökség legújabb intézkedését. A szóban forgó intézmény ugyanis kiírta a versenypályázatot a kevevári (kovini) szénbánya eladására. A Vajdasági Szociáldemokrata Liga nem késlekedett felháborodni a tényen, hogy egy újabb értéktől akarja a belgrádi vezetés megfosztani Vajdaságot.
Tudvalevő ugyanis, hogy Kevevára a tartomány határain belül található, tehát a Milošević által államosított szénbányára Újvidék joggal tart igényt.
Nem kis értékről van szó, hiszen a szakemberek megállapították, hogy hozzávetőleg 200 millió tonna kiváló minőségű szén rejtőzik a Duna alatt. A kitermelés ugyan összetettebb és költségesebb, mint a felszíni fejtéseknél, de értékesítéséből bőven kinyerhető a többlet-beruházás ára. A leghevenyészettebb számítások szerint is több milliárd eurós haszonról lehet szó. Érthető tehát, hogy a köztársasági politikum igyekszik bármi áron rátenni a kezét erre az összegre, nem törődve azzal, hogy lényegében kinek a jogos tulajdonát bocsátja áruba.
Még az sem érdekli (hiszen bevallani sem hajlandó), hogy a tartomány vezetése sokkal ésszerűbben használja fel a köztársaság által rendelkezésére (sem) bocsátott eszközöket, amikor a gazdaság fejlesztéséről, az infrastruktúrára vonatkozó beruházásokról van szó.
A versenypályázat feltételeit átböngészve még inkább joga van a tartománynak felháborodni, hiszen az ingóságokért mindössze 3,37 millió eurót kérnek. Ezenfelül kötelezik a majdani tulajdonost, hogy az elkövetkező három év alatt 2,5 millió eurót fektessen be a termelésbe, valamint két évig technológiai munkaerő-felesleg címén senkinek sem mondhat fel.
A várható haszonhoz képest a vételár és a megkövetelt beruházás eszköze úgyszólván aprópénz. Sokkal ésszerűbb lenne, ha Szerbia (ne adj' Isten, Vajdaság) saját maga irányítaná a bányát és megtartaná magának a jelentős hasznot.