A gazdasági válságra való tekintettel sokan azt gondolnák, hogy az idén sokan lemondanak a nyaralásról, inkább félreteszik azt a kis pénzt, amivel rendelkeznek, az esetleg még nehezebb napokra. Ez azonban nem felel meg a valóságnak. Újvidéken az utazási irodákban rengeteg a munka, a telefonok csörögnek, a szervezők beszélgetnek a kliensekkel, első benyomásra úgy tűnik, semmi jele a válságnak.
A Grand Tours utazási irodában Petar Knežević igazgató érdeklődésünkre elmondta, hogy a válság mégis érezteti hatását a munkában, de nem abban a mértékben, ahogyan ez Európa-szerte történik.
– A nyaralásokat sokan a válság hulláma előtt lefoglalták, így részben biztosítva voltak a kapacitások. Azt azonban elmondhatom, hogy a válság beköszöntése után egy kicsit kevesebben határozzák el magukat a nyaralásra.
Milyenek az árak idén, csökkentek-e a tavalyiakhoz képest?
– Sikerült árcsökkentést kieszközölni a partnereinkkel, mert mindannyian tisztában vannak azzal a ténnyel, hogy az embereknek kevesebb a pénze, mint tavaly. Csak alacsonyabb árakkal tudjuk biztosítani azt, hogy fenntarthassuk a forgalmat.
Melyek a kedvenc üdülőhelyek az idén?
– Görögország maradt a legkedveltebb úti cél, mert a minőség és az ár összegzése szempontjából ez a legjobb választás. Pontosabban, Görögország északi részén Paralia és Leptokaria, délen pedig Halkidiki.
Melyek a legkedvezőbb ajánlataik?
– Júliusban és augusztusban egy olyan ajánlatot szerveztünk meg, amelyben személyenként 160 euróért Pefkohoriban 10 napos üdülést biztosítunk minőséges apartmanokban, autóbusszal, vízumintézéssel együtt. Ezt részletfizetésben is lehet törleszteni az év végéig.
Van érdeklődés a falusi turizmus iránt?
– Őszintén szólva nagyon kevesen érdeklődnek. Szerintem az államnak többet kellene vállalnia a falusi turizmus népszerűsítésében. Másrészt, Szerbiában nagyjából mindenkinek van rokona falun, és inkább vendégségbe járnak vidékre.