A miniszterelnök nyilatkozata szerint egyelőre személycserékkel és a minisztériumok számának csökkentésével végbemenő kormányátalakítás ötlete is szóba jöhet, s – mint mondta – a hét végére kiderül, hogy a két felvázolt lehetőség közül végül melyik mellett döntenek.
Mirko Cvetković az Ekonom:east magazinnak adott interjújában elmondta: a minisztériumok számának csökkentését előirányzó modell minden bizonnyal hatékonyabb megoldásnak bizonyulna, ám az magában foglalná a koalíciós megállapodás, valamint a kormányról szóló törvény és a költségvetés módosítását is, ezért kétséges az elfogadása a kormány mandátumának lejártáig hátramaradt rövid idő miatt. A kormányfő arról is beszámolt, hogy semmilyen tartalékötlete nem volt arra az eshetőségre, ha Mlađan Dinkić gazdasági miniszter menesztése miatt a G17 Plusz kilépett volna a kormányból. Annak a véleményének adott hangot, hogy jobb az országnak kormány nélkül, mint egy olyan kormányt tűrnie, melynek a tagjai vádaskodásra pazarolják az energiájukat. Ha az átalakítás után sem működik sikeresebben, eredményesebben a kabinetje, Cvetković nem látja értelmét életben tartásának – derül ki a miniszterelnök nyilatkozatából.
Közben a Demokrata Párthoz közeli forrásokra hivatkozva a Blic napilap azt közölte, a legnagyobb kormánypártnál az említett két elképzelés egyfajta ötvözetét tartanák a legmegfelelőbb végkifejletnek, mely magába foglalná egyes minisztériumok megszüntetését, s bizonyos személycseréket is. A párt álláspontja szerint az átalakított kormánynak nincs szüksége húsznál több miniszterre. A demokraták ötlete szerint a vallási ügyek minisztériumát hozzákapcsolnák az államigazgatási tárcához, az emberi jogokkal pedig ezentúl az igazságügyi minisztérium foglalkozna. Egyes vélekedések szerint Saša Dragin mezőgazdasági és Petar Škundrić energiaügyi miniszterek vannak a legközelebb a távozáshoz.
A Szerbiai Szocialista Párt tisztségviselői már több ízben is hangsúlyozták, készek lemondani miniszteri tisztségekről a kormány apparátusának sikeres csökkentése érdekében, hozzátéve, várják a koalíciós partnerek ezzel kapcsolatos javaslatait. A G17 Plusz ugyanakkor nem kíván elbúcsúzni a gazdasági tárca vezetésétől, sőt ragaszkodik Zoran Stanković egészségügyi miniszterré történő kinevezéséhez is.
A foglalkoztatásügyi és szociálpolitikai miniszter arra számít, hogy márciusban teljes egészében véghez viszik a kormány rekonstrukcióját, s már az azutáni feladatokról beszélt. Rasim Ljajić szerint a kormányátalakítást követően a hatalmi koalíción belül, s az ellenzékkel meg a szociális partnerekkel is meg kell egyezni a legégetőbb kérdéseket illetően. Mint mondta, a polgároknak elegük van abból, hogy a krízisen kívül még a vezetés viszályait is tűrniük kell. Lehetségesnek tartja az ellenzékkel való kiegyezést a választásokat követő lépések tekintetében, melyek alatt a képviselők számának csökkentését, a választási törvény és az alkotmány módosítását, valamint a minisztériumok számának a lefaragását kell érteni.