A Nemzeti Foglakoztatási Szolgálat szabadkai fiókintézete és a Szabadegyetem szervezésében a közelmúltban huszonnégy órás számítógépes tanfolyamot indítottak fogyatékkal élők részére. Ez a kurzus egyike azoknak a tevékenységeknek, melyeket a Szabadegyetem az IPA Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében valósít meg. A képzésen, melynek helyszíne az új városháza épületében lévő Észak-bácskai Fogyatékkal Élők Egyesületének helyisége volt, tizenöten vettek részt, a Szabadegyetem pedig az ismeretek átadásán kívül a tanfolyam idejére számítógépeket is biztosított a részvevők számára.
Vladimir Milodanović programkoordinátor elmondta: a tanfolyamon a Windows operációs rendszerrel, a levelezőprogrammal, a Worddel, az Excellel, valamint az internettel kapcsolatos alapismereteket sajátították el a részvevők. Az oklevelek ünnepélyes kiosztására tegnap került sor.
Pavle Budinčević, a Szabadegyetem programigazgatója örömének adott hangot, hogy a képzéssel éppen azokat célozták meg, akikkel nem törődnek eleget, Zlatko Panić, a Nemzeti Foglakoztatási Szolgálat igazgatója pedig azt hangsúlyozta, hogy a jövőben is arra törekszenek, hogy a munkaerőpiacon azonos lehetőségeket teremtsenek mindenkinek, így a fogyatékkal élőknek is. Az igazgató még hozzátette, hogy ebben az évben 98 fogyatékkal élő személynek már sikerült is elhelyezkednie, bejelentette továbbá, hogy jóváhagyták azt a projektjüket, amit az IPA-program keretében fognak lebonyolítani. A határon átívelő üzleti tanácsadó-hálózat kialakítását megcélzó projektum fő partnere a Szabadegyetem lesz, a szabadkai fiókintézet pedig társpartnerként szerepel majd. A projektum keretében szeretnék felderíteni a vállalkozásfejlesztés akadályait, megtudni, hogy a fiatalokat hogyan lehet a magánvállalkozások beindítására ösztönözni, valamint hogyan lehet az oktatás és a munkaerőpiac közötti kapcsolatot szorosabbá tenni, összehangolni. A projektum egyik aktivitása a fogyatékkal élőkre vonatkozik majd, a magyarországi tapasztalatokat felhasználva szeretnék a szabadkaiakat is olyan munkákba bevonni, melyhez a most megszerzett számítógépes tudás mellett csupán internet-hozzáférés szükséges.