A Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Kara Zentai Levelező Tagozata az idén is a zentai Művelődési Házban megtartott hagyományos karácsonyi ünnepségén értékelte az elmúlt évet, és tekintett előre a következőre. A rendezvény emellett lehetőséget kínált az intézményben zajló tevékenység bemutatására is, hiszen az illetékesek fontosnak tartották, hogy a vendégek is lássák, milyen elveken is alapszik a kihelyezett tagozat működése.
A Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Kara Zentai Levelező Tagozatának jelenleg valamivel több, mint kétszáz hallgatója van, akik két szakon, a kertészeti és a környezetgazdálkodói szakon folytatják tanulmányaikat.
– A helyzethez és a lehetőségekhez mérten meg tudjuk tartani azt a minőségelvű működésünket, amiért ez a tagozat valamikor létrejött. A célunk tehát továbbra is az, hogy használható tudást adjunk a vidéken élő magyar embereknek, de ez a tudás ne kizárólag a szakmai felkészültségben nyilvánuljon meg, hanem a hozzáállásban, az önértékelésben és a döntéshozásban is, annak érdekében, hogy a diákok innen kikerülve önmagukat menedzselni tudó, érett szakemberekké váljanak – magyarázta kérdésünkre válaszolva dr. Lengyel László, a zentai levelező tagozat vezetője. Hozzátette: az elmúlt évek során a legnagyobb fejlődést az együttműködési hálózat kialakítása terén érte el a kihelyezett tagozat.
– Kezdetben ez egy kényszerű dolog is volt, ugyanis pályázati forrásokat is be kellett vonnunk ahhoz, hogy meg tudjuk tartani a diákok ingyenes képzését. Mindehhez óriási segítséget kaptunk és kapunk ma is a magyarországi Emberi Erőforrások Minisztériumától, de úgy láttuk, az itteni térségben is meg kell találnunk az együttműködési lehetőségeket, a különféle forrásokat, így 2004 óta folyamatosan növekszik a projekttevékenységeink volumene, illetve azoknak a cégeknek, iskoláknak, szakmai szervezeteknek a hálózata is, amelyekkel együttműködünk és amelyekkel közösen valósítjuk meg ezt a tevékenységet – hangsúlyozta Lengyel László. A terveik között szerepel a minél magasabb színvonalú kutatói, kutatásfejlesztési és tudományos tevékenység megvalósítása, valamint a doktorátussal rendelkező minősített tanári állomány növelése is, ugyanis – ahogyan fogalmazott – ez hozzásegítheti majd a tagozatot ahhoz, hogy az ott folyó képzés egy napon akár önálló intézményként, akár más intézmény önálló karaként is megállja a helyét.
A karácsonyi ünnepségen bemutatkoztak az intézmény hallgatói is, a rendezvényt pedig a meghívott vendégek, az óbecsei Schola Cantorum énekkar, a zentai Mécsvirág együttes és a zentai Thurzó Lajos -skola betlehemes csoportjának produkciói tették színesebbé.