A Gion Nándor Novellapályázat célja a magyar irodalom és szellemiség gazdagodásának ösztönzése, új művek megírásának serkentése, a vajdasági magyar prózairodalom fellendítése, a gioni irodalmi diskurzusok továbbélésének ösztönzése.
A bírálóbizottság − Piszár Ágnes, a bizottság elnöke, kritikus, a JAK tiszteletbeli tagja, jelenleg az Újvidéki Városi Könyvtár könyvtárosa, P. Nagy István költő, a szolnoki Varga Katalin Gimnázium magyartanára, az Eső c. irodalmi folyóirat szerkesztőbizottságának tagja, Bíró Tímea költő, a Hét Nap újságírója, a Híd Kör tagja, Roginer Oszkár, a grazi Karl Franzens Egyetem Délkelet-európai Stúdiumok Központjának doktorandusza és Cirok Szabó István költő, a Híd Kör tagja, akinek idén jelent meg első verseskötete – sikeresnek találta a pályázatot, amelyet ez év február 1-jén, az író születésnapján hirdettek meg. A június 1-jén zárult pályázatra 34 jeligés pályamű érkezett. A művekben kibontakozó szituációk, a megjelölt helyszínek az egy-egy környezetre jellemző kulturális árnyalatok eltérése jelezte, hogy a szerzők a régió különböző pontjairól küldték be munkáikat. A beküldött szövegek irodalmi megformáltsága a filozofikus, szösszenetnyi terjedelmű rövidtörténettől, a klasszikus, szikár szerkezetű, csattanóra épülő novellától a lazán indázó, az elbeszélő belső reflexióját előtérbe állító hosszabb narratívumokig terjedt. A zsűri a következő döntést hozta:
1. helyezett: Szombath András (jelige: Modesztus), Sopron: Dzsungel
2. helyezett Balázs István (Pepita), Hörby (Svédország): Pepita, a szélhámos
3. Balogh Gábor (Dobókocka), Győr: Életem Wolf Xéniával
és Balázs Ildikó (Zarándokok),Budapest: Zarándokok
A bírálóbizottság a további pályaműveket javasolja megjelentetésre:
Balogh Gábor (Pampa), Győr: Gaucsó a szekrényből
Bőjte Pál (Szélrózsa), Kolozsvár: Az örökség
(Kárókatona), Kolozsvár: Az állandósuló furulyaszó
Hernyák Zsóka (Multiplex), Szabadka: Borneo
N. Czirok Ferenc (Igejel), Muzslya: A rőt szakállú festő herceg
Patak Márta (Xavér), Leányfalu: Duna-part, veres kendővel
Pruzsinszky Sándor (Báró), Budapest: A szappanbáró temetése
Tatár Kálmán (Ráadás): Mit kapott a titkosügynök? A besúgó ráadása
Tácsi Béla (Nyári zápor), Magyarkanizsa: A vevő
Tátrai S. Miklós (Augusztus 16), Budapest: Hullámok a tengerparton
(Vadász 53), Budapest: A pára varázsa
Szászi Zoltán (Téridő), Zacharovce (Szlovákia): Nem akart katona lenni
Wilhelm József (Somolygó matuzsálem), Doroszló: Nana
A szervezők midannyiuknak gratulálnak és szeretettel várják őket augusztus 24-én 11 órára a díjátadási ünnepségre a Gion Nándor Emlékházba (Popovača venac u. 30., Szenttamás).