2024. szeptember 5., csütörtök
KOSÁRLABDA

Érem- és olimpiaközelben

Szerbia női kosárlabda-válogatottja bejutott a magyar és román közös rendezésű Eb elődöntőjébe, miután szerdán este 75:63 arányú győzelmet aratott az esélyesebbnek tartott török válogatott felett. A szerb csapat a harmadik negyedben egy 12:2-es sorozattal döntötte el a meccs sorsát, az esetleges fordulatot pedig a 31 pontos Ana Dabović találatai akadályozták meg. Szerbia ma 18 órakor a négy között Fehéroroszországgal játszik, a törökök feletti győzelemmel pedig nemcsak éremközelbe került, hanem biztosította helyét a jövő júniusi olimpiai selejtezőn is, amelyről az első öt jut el Rióba, míg az Eb-ről csak a győztes szerzi meg az olimpiai vízumot.

BELGRÁD. – A Partizan vezetősége bejelentette, hogy a kosarazók őszre nem indulnak az Eurokupában. A távolmaradás oka az áldatlan anyagi helyzet, a csapatot ráadásul minden tapasztaltabb kosarasa, például Mačvan, Pavlović és Milosavljević, már elhagyta.