2024. szeptember 10., kedd
TENISZ

Estrella Tipsarevićet is legyőzte

Janko Tipsarević közel járt a müncheni negyeddöntőhöz. A hosszú kényszerszünet után csak a harmadik tornáján szereplő belgrádi kedden este látványos csatában győzte le az ausztrál Bernard Tomićot, tegnap pedig a győzelemért adogatott a dominikai Victor Estrella ellen, aki két nappal korábban Viktor Troickit győzte le. Estrella tegnap korai break után nyerte az első játszmát, a másodikban pedig a továbbjutásért adogatott. Tipsarević ledolgozta a hátrányt és rövidített játékban harcolta ki a harmadik szett jogát, amelyben 5:4-re vezetett és adogatott. Sajnos nem sok sikerrel, hisz a dominikai nemcsak egyenlített, hanem megnyerte a következő két játékot is. Janko így is vagy 90 helynyi haladást biztosított a ranglistán.

Nem sikerült bejutnia az ostravai challenger negyeddöntőjébe Györe Lászlónak: a zentai teniszező 7:6, 6:4-re veszített a a 34. évében járó és a ranglistán 147. spanyol Daniel Muñoz ellen.

Aleksandra Krunić közel járt a második bravúrhoz is, ám a belga Yanine Wickmayer ellen a hajrában elfogyott az ereje. A belga 7:5, 5:3-ra vezetett, de Krunić az utolsó lehetőséggel élve visszabreakelt, és kiharcolta a harmadik játszmát. Abban fej-fej mellett haladtak, Krunić pedig 5:6-os hátránynál gyöngén szervált, és veszített. A prágai torna másik nagyon jó meccsét a két éve a világ két legjobb ifije vívta. Horvát Ana Konjuh akkor az ifi Australian Opent és a US Opent, a svájci Belinda Benčić pedig a Roland Garrost és a wimbledoni tornát nyerte meg. Most felelevenítették a régi rivalitást, s a horvát csaknem három órás meccsen jutott a 2. fordulóba.

Marrakeshben Babos Tímea negyeddöntős lett. A magyar 6:0-ra nyerte az első játszmát a brazil Teliana Pereira ellen, a másodikban a rövidített játékban veszített, majd szoros küzdelemben szerezte meg a győzelmet. Babos következő ellenfele az olasz veterán Flavia Pennetta, aki az 1. fordulóban kimondottan könnyen múlta felül a szerb Bojana Jovanovskit.

Dušan Lajović szép győzelemmel rajtolt Isztambulban. Ellenfele a fiatal és tehetséges ausztrál Thanasi Kokkinakis volt, s Lajović két játszmában vívta ki a továbbjutást. A 2. fordulóban a horvát Ivan Dodig lesz a pazovai ellenfele.

Filip Krajinović kedden este megtudta, hogy az ausztrál Nick Kyrgios lesz az ellenfele az estorili 2. fordulóban. Kyrgios vereségre állt, hisz a döntő játszmában a spanyol Albert Ramos 5:3-ra vezetett, majd 5:4-nél adogatott. A meccs rövidítésbe torkollott, amelyben Ramos 3:1-es előnyt szerzett, de ezt sem használta ki.

A gifui 75 ezres női ITF-tornán Ivana Jorović a zsinórban negyedik japánt is legyőzte és bejutott a fő tábla 2. fordulójába, ahol a 25 éves és a ranglistán 231. thai Varatchaya Wongteanchai lesz az ellenfele. Sikeres volt a charlottesvillei selejtező döntőjében a szabadkai Vojislava Lukić is, aki a brazil Pigossi legyőzése révén jutott táblára az 50 ezres tornán. Lukić az 1. fordulóban a szintén selejtezős, 20 éves és a ranglistán 520. amerikai Storm Sandersszel találkozik.

ISZTAMBUL – A férfitorna 1. fordulójában: Lajović–Kokkinakis 6:4, 7:5, Dodig–Haider 7:5, 6:3, Nieminen–Ilhan 6:3, 6:4, 2. forduló: Gimeno–Kukuskin 6:3, 6:3, Schwartzmann–Melzer 6:0, 6:2.

MÜNCHEN – A férfitorna 1. fordulójában: Tipsarević–Tomić 5:7, 6:1, 7:6, Kohlschreiber–Vesely 6:1, 6:2, Thiem–Pospisil 5:7, 6:4, 7:6, Rosol–F. Mayer 6:2, 6:2, Andujar–Souza 6:4, 6:4, 2. forduló: Estrella–Tipsarević 6:4, 6:7, 7:5, Kohlschreiber–A. Zverev 6:2, 6:4.

ESTORIL – A férfitorna 1. fordulójában Gasquet–Matošević 7:6, 6:1, Almagro–Robert 6:3, 7:6, Kyrgios–Ramos 6:3, 6:7, 7:6, De Scheppers–Elias 6:2, 2:6, 6:3, 2. forduló: Almagro–L. Mayer 7:6, 6:2.

PRÁGA – A női torna 1. fordulójában: Kovinić–Niculoescu 6:2, 2:6, 6:4, Konjuh–Benčić 7:5, 6:7, 7:6, Ka. Pliškova–Beck 2:6, 6:1, 6:3, Koukalova–Görges 7:6, 6:2, Zahlavova–Brengle 7:6, 6:3, 2. forduló: Wickmayer–Krunić 7:5, 6:7, 7:5, Siniaková–Hercog 6:1, 6:4, Ka. Pliškova–Pironkova 3:6, 6:3, 7:6, Kovinić–Zsang 6:1, 6:4.

MARRAKESH – A női torna 1. fordulójában: Pennetta–Jovanovski 6:2, 6:3, McHale–Hantuchova 6:4, 6:2, Pereira–Kanepi 6:3, 6:2, Bacsinszky–Rodina 6:3, 7:5, Szvitolina–Vekić 6:2, 6:2, 2. forduló: Babos–Pereira 6:0, 6:7, 6:4, Mladenović–Muguruza 7:6, 7:6, Szvitolina–McHale 7:5, 6:3.

CHARLOTTESVILLE – A női ITF-torna selejtezője döntőjében: Lukić–Pigossi 6:1, 6:2.

GIFU – A női ITF-torna 1. fordulójában: Jorović–Kato 6:4, 6:4.