2024. szeptember 10., kedd
TENISZ

Serena megmenekült, Roger nem

Szurkolóinak gyakran úgy tűnik, hogy Ana Ivanović végre csinál valami felejthetetlent. Ő azonban a két madridi győzelem után nem a játékot emelte magasabb színvonalra, hanem elbocsátotta immár 11. edzőjét is, és a Carla Suárez elleni nyolcaddöntőben edző nélkül játszott. Mint az előző napon feltéteztük, jó alkalom volt ez a spanyolnak az első egymás közötti győzelemre, és ki is használta azt. Suárez három játszmában nyert, élve Ana minden hibája adta lehetőséggel. Az első játszmában Ana 3:5-ről jött fel 5:5-re, majd azonnal leadta az adogatást. A második játszmát a spanyol aludta át, a harmadikban Ana 2:5-ről 4:5-re szépített, de ennél többet már nem tudott.

A nap két központi eseménye Serena Williams és Viktorija Azarenka, valamint Roger Federer és Nick Kyrgios meccse volt. Az amerikai világelső vereségre állt, hisz az első játszma rövidítésében 1:5-ről fordított, a második szettet simán elveszítette, a harmadikban pedig 6:5-re és 40:0-ra vezetett, de a három meccslabda sem volt elég a diadalhoz. Hat éve Serena ugyanígy állt Caroline Wozniacki ellen, és akkor is mentette a három meccslabdát. Rangadó volt, legalábbis papíron, Wozniacki és A. Radwanska mérkőzése. A dán győzelme azt jelenti, hogy a lengyel kiesett a legjobb tízből.

Nick Kyrgios az 5. teniszező lett, aki 21. születésnapja előtt már legyőzte Rafael Nadalt és Roger Federert. Korábban ez csak Mario Ančićnak, Tomáš Berdychnek, Novak Đokovićnak és Juan Martín del Potrónak sikerült. Nadalt tavaly Wimbledonban verte, Federert pedig szerdán este Madridban. Nagyon szoros meccs volt, amelynek első játszmájában Kyrgios 5:3-ra vezetett, de Federer ekkor még megmenekült. Az ausztrál ugyancsak rövidítés után egyenlített, a harmadik játszma rövidítésében pedig Federer öt, Kyrgios pedig két meccslabdát semlegesített, mire végre 13:12-nél a volt világelső svájci hibázott.

Aleksandra Krunić csak az első játszmában bajlódott a cseh Katerina Vankovával, és a nagyszombati 100 ezres torna negyeddöntőjében vagy a szlovák Rebecca Šramkovával, vagy a cseh Denisa Allertovával mérkőzik.

A kis tornákon Marko Tepavac könnyen nyert a Sarm es-Sejk-i rajton a brit Marshall Tutu ellen, következő ellenfele pedig az egyiptomi Karim Hosszam. Vojislava Lukić negyeddöntős lett a mexikói Obregonban, ahol az elődöntőért a 18 éves paraguayi Ana Paula Neffa de los Riosszal mérkőzik. Kiesett viszont Argyelán Csilla, hisz Lengyelországban dél-afrikai lánytól kapott ki a 2. fordulóban.

MADRID. – A férfitorna 2. fordulójában: Tsonga–Sock 6:3, 1:6, 7:6, Kyrgios–Federer 6:7, 7:6, 7:6, Nadal–Johnson 6:4, 6:3, Murray–Kohlschreiber 6:4, 3:6, 6:0, Nisikori–Goffin 6:2, 4:6, 6:4, Isner–Bellucci 7:6, 6:7, 6:1, Ferrer–Ramos 6:4, 6:0, Dimitrov–Fognini 3:6, 6:2, 7:5, Verdasco–Čilić 6:7, 7:6, 6:3, Granollers–Monfils 7:6, 6:7, 6:4, Berdych–Gasquet 7:6, 7:5. Nyolcaddöntő: Berdych–Tsonga 7:5, 6:2.

Nők, nyolcaddöntő: Suárez–Ivanović 7:5, 1:6, 6:4, S. Williams–Azarenka 7:6, 3:6, 7:6, Wozniacki–A. Radwanska 6:3, 6:2, Kuznyecova–Stosur 6:2, 4:6, 6:1, Šafářová–Vinci 6:4, 6:7, 6:4. Negyeddöntő: S. Williams–Suárez 6:1, 6:3, Sarapova–Wozniacki 6:1, 3:6, 6:3,

SARM ES-SEJK. – A futures 1. fordulójában: Tepavac–Tutu 6:3, 6:2.

OBREGON. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Lukić–Guzman 6:3, 6:2.

PUSZCZYKOWO. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Fourouclas–Argyelán 6:3, 6:7, 6:3.