A gazdasági válság közvetett úton kihatott a vállalat bevételére is, ugyanis az elmúlt két évben sokan elveszítették munkájukat és így az utazók száma is visszaesett. Az elmúlt hónapokban sokat foglalkoztak a szabadkai tömegközlekedésben jelen lévő problémákkal és keresték a legjobb megoldást, mellyel az utasok és a vállalat is jól járna.
– A belgrádi Közlekedési Kar készített egy tanulmányt is erről, mely az alapját képezi mindazoknak az újításoknak, ami a Subotica-transot érinti. Az új árjegyzék nem drágulást, hanem árcsökkenést jelent, melynek célja a tömegközlekedés népszerűsítése. Egy másik intézkedés is előkészületben van, megpróbálunk pénzt szerezni, és új járműveket beszerezni, melyekkel a járatokat szeretnénk sűríteni – jelentette be Saša Vučinić, Szabadka polgármestere.
Fazekas Tibor, a Subotica-trans igazgatója szerint az új intézkedések a tömegközlekedés forradalmi lépéseinek számítanak, ami logikus folytatása a közlekedési tanulmány megvalósításának.
– Ahhoz, hogy a fuvarozási szolgáltatás piacát rendezzük, és jobb légkört teremtsünk utasainknak, szükséges a város és a vállalat együttműködése, s a város erkölcsi és anyagi támogatása. Most először tapasztaljuk annak a jelét, hogy ezt a támogatást meg is kapjuk. Az összes városi járatra a havi bérlet eddig 3950 dinár volt, most 2089 dinár lesz, ami mintegy ötven százalékos árengedményt jelent. A havi bérlettel mindegyik járaton, az átszállásokat is beleértve, korlátlan számban utazhatnak a polgárok. A peremvárosi járatra szóló havi bérletekkel pedig a városi járatokon is utazhatnak a polgárok, és továbbra is lesznek engedményeink a diákok és nyugdíjasok számára. Ezzel az új tarifával azt szeretnénk elérni, hogy minél többen vegyék igénybe szolgáltatásainkat és kihasználják a járatokat. Az egy utazásra szóló menetjegy esetében 5,8 százalékos az áremelkedés, de ha figyelembe vesszük, hogy csak az üzemanyag ára 22 százalékkal emelkedett, és az alkatrészek, gumiabroncsok stb. is megdrágultak, ez nem nagy áremelés a részünkről – mutatott rá az igazgató.