2024. november 24., vasárnap

Milyen fejlesztésre vettek fel hitelt?

MEGKÉRDEZTÜK A KÖZSÉGI HITELVISSZATÉRÍRÉSI TÁMOGATÁS KEDVEZMÉNYEZETTJEIT

Kisimre Alpár, Topolya: – Szarvasmarha-tenyésztéssel foglalkozom, és egy új traktort vásároltam, ehhez vettem fel hitelt. Az az igazság, hogy szükség lenne további fejlesztésekre is a gazdaságban, de egyelőre be kell érnem ezzel. A község támogatása sokat jelent, mert nem kell visszafizetni. A jelenlegi helyzetben ez is lényeges, és biztos vagyok benne, hogy jövőre is pályázni fogok.

Harangozó Róbert, Topolya: – Földműveléssel és állattenyésztéssel foglalkozom, főként sertéseket tartok. Ólépítésre és tehénvásárlásra vettem fel hitelt, ennek a visszafizetését támogatta a község. A jövőben szeretném bővíteni a szarvasmarha-állományt, de ez még távlati terv. Ezen a pályázaton már tavaly is kaptam támogatást, és valószínű, hogy jövőre is részt veszek rajta.

Bagány Dénes, Gunaras: – Én a gunarasi ZPZ Szövetkezet számára vettem át támogatást. A szövetkezet úgymond a nullából indult, a gépeket és a raktárhelyiséget hitelből vásároltuk. A község ezeknek a visszafizetését támogatta. A szövetkezet mindössze 3 éves, főként a termények átvételével foglalkozunk, de műtrágyát és vetőmagot is biztosítunk a termelők számára. Elmondhatom, hogy jók a tapasztalataink, szövetkezetben sokkal könnyebb helyzete van a termelőknek, mint egyedül.

Márton Zoltán, Bácskossuthfalva: – Kecsketenyésztéssel foglalkozik a családom, már több éve. Kitenyésztettünk egy minőséges alpesi állományt, ma már 17 fejőskecskénk van. Jövőre szeretném tovább bővíteni az állományt, mert találtam olyan vállalkozót, aki feldolgozza a kecsketejet. A rossz bérpréseltetési tapasztalataim miatt szalmaprést vásároltam banki hitelből, ennek a törlesztését támogatta a község. Elmondhatom, hogy nagyon jól jött ez a kis segítség.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás